.
.
.

نیروهای کُرد دستکم ۴۴ عضو داعش را در شمال سوریه کشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که نیروهای عضو واحدهای حمایت از خلق کُرد، دستکم ۴۴ تن از شبه نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش را در استان حسکه و شهر عین العرب (کوبانی) کشتند.

به گزارش خبرگزای فرانسه به نقل از دیده‌بان حقوق بشر سوریه، نیروهای عضو واحدهای حمایت از خلق کُرد در سوریه، دستکم ۳۰ تن از نیروهای داعش را در استان حسکه و ۱۴ تن دیگر را در شهر عین العرب (کوبانی) کشتند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از دیده‌بان حقوق بشر سوریه، حمله نیروهای کُرد به شبه نظامیان داعش، بامداد پنجشنبه ۲۵ دسامبر روی داد.

رامی عبد الرحمن مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه در این باره گفت: «دستکم ۳۰ تن از شبه نظامیان داعش در درگیری با واحدهای حمایت از خلق کرد در روستای ابو قصایب کشته شدند». این روستا در ۶۰ کیلومتری جنوب شرق شهر قامشلی قرار دارد.

عبد الرحمن افزود: «در پی این درگیری‌ها، نیروهای کُرد کنترل روستای ابو قصایب را از شبه نظامیان داعش باز پس گرفتند. داعش این روستا را روز چهارشنبه تصرف کرده بود. در این درگیری‌ها سه تن از نیروهای کُرد کشته شدند».

بنا بر اعلام دیده‌بان حقوق بشر سوریه، ده‌ها تن از شبه نظامیان داعش چهارشنبه وارد حومه حسکه شدند و روستای ابو قصایب را تصرف کردند. این شبه نظامیان در پی شکست‌های پیاپی از نیروهای پیشمرگه در عراق، به سمت سوریه عقب نیشینی کرده بودند.

شهر کوبانی در چند ماه اخیر شاهد درگیری میان شبه نظامیان داعش و کرُدهای مدافع شهر بود. شبه نظامیان موفق شده بودند تقریبا نیمی از شهر را تصرف کنند. اما حملات ائتلاف بین الملل به رهبری آمریکا و ورود نیروهای پیشمرگه کردستان عراق به شهر برای کمک در دفاع از آن، باعث توقف پیشروی نیروهای داعش شد.

از سوی دیگر، پنجشنبه در بمباران مناطقی در شهر الباب و شهرک قابسین در استان حلب در شمال سوریه که در تصرف داعش قرار دارد، دستکم ۱۲ نفر کشته و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.

از مارس ۲۰۱۱ سوریه شاهد جنگ داخلی خونینی است که صد‌ها هزار نفر قربانی گرفته است.