.
.
.

مادری که عکس کودک ناپدید شده‌اش را در میان گروه داعش یافت!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مادر کوبایی که در ایتالیا زندگی می‌کند پس از یک سال، تصاویر پسر سه ساله ناپدید شده‌اش را در یکی از سایت‌های اینترنتی نزدیک به داعش یافت. خانم لیدیا سولانا هریرا از نوامبر ۲۰۱۳ به دنبال یافتن پسرش بود.

خانم هریرا، مادر این کودک به روزنامه ایتالیایی «کورییری دیلا سیرا» گفته است: «هنگامی که برای دیدار خانواده‌ام به کوبا رفتم، همسرم که به عضویت داعش درآمده بود، پسرم اسماعیل را به همراه خود به سوریه برده است».

وی افزوده است: «عکس پسرم را در حالی که پیراهن سیاه به تن کرده بود و یک مسلسل پیشرفته از نوع AK-47 در دست داشت در میان تصاویر گروه داعش دیدم».

خانم هریرا در ادامه گفته است: «من هر روز برای بازگشت پسرم نماز می‌خوانم، به هیچ چیزی جر پسرم فکر نمی‌کنم، نوامبر ۲۰۱۳ پدرش او را در هنگامی که سفر بودم با خود برده است، به این مساله شک نکرده بودمم چرا که بار‌ها او را در هنگام دیدار از خانواده‌اش به بوسنی و آلمان برده بود.»

وی بیان داشته است که هیچ اطلاعی از اینکه شوهرش در کارهای تروریستی دست دارد، نداشته است.

زن کوبایی افزوده است: «زمانی که فهمیدم آن‌ها به سوریه مسافرت کرده‌اند، احساس کردم که هر آنچه اطرافم بود، ویران شد، فرزند خردسالم در سوریه است، یک مادر در چنین وضعیتی چه احساسی خواهد داشت؟»

گفتنی است که چند ماه پس از ناپدید شدن کودک، تصویر کشته پدر وی در یکی از سایت‌های نزدیک به داعش منتشر شد اما سرنوشت کودک هنوز نامعلوم است.

شایان ذکر است که گروه داعش، اقدام به آموزش کودکان و به کار گیری آن‌ها در جنگ‌ها می‌کند؛ مساله‌ای که انتقادهای فروانی به ویژه از سوی مجامع حقوق بشری به دنبال داشت.