.
.
.

غزه..حمله هوایی اسرائیل و هشدار شدید اللحن حماس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش اسرائیل مدعی شد که در پی شلیک تک تیراندازان فلسطینی به سوی نیروهای اسرائیلی در روز چهارشنبه ۲۴ دسامبر، یک جنگنده این کشور بلافاصله جنوب باریکه غزه را مورد حمله هوایی قرار داد.

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است که: «در پاسخ به تیراندازی به سوی نیرو‌هایمان در شرق حصار جنوبی نوار غزه، اقدام به یک حمله هوایی فوری علیه اهداف زنده کردیم.»

این بیانیه به دنبال کشته شدن یکی از اعضای گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش فلسطینی حماس در منطقه یادشده صادر شده است. این دومین حمله هوایی اسرائیل پس از جنگ ویرانگر این کشور علیه غزه در اوت گذشته است.

یک منبع رسمی پزشکی امروز چهارشنبه از درگذشت تیسیر یوسف السمری ۳۳ ساله، یکی از اعضای گردان‌های عزالدین قسام، در اثر جراحات وارده ناشی از تیراندازی ارتش اسرائیل به سوی وی در شرق خان یونس در باریکه غزه خبر داده بود.

شاهدان عینی گزارش دادند، ارتش اسرائیل با استفاده از مسلسل و توپخانه دست به آتشباری سنگینی علیه ساکنان شهرک‌های خزاعه و قراره در شرق شهر خان یونس واقع در جنوب باریکه غزه زد.

از سوی دیگر جنبش فلسطینی حماس طی یک کنفرانس کوتاه خبری تیراندازی و آتشباری توپخانه اسرائیل را «اقدامی خطرناک که نشانه بازی با آتش اشغالگران» است توصیف کرده، اسرائیل را مسئول بازتاب چنین حملاتی دانست.

سامی ابو زهری، سخنگوی حماس در این باره گفت: «تلاش اشغالگران اسرائیلی برای تجاوز مرزی در شرق خان یونس و تیراندازی به سوی شهروندان، آن‌ها را مسئول هرگونه تنشی در منطقه می‌سازد. بطوریکه پاسخ گویی به چنین اقدامی ضروری شده است. جنبش (حماس) به اشغالگران در قبال چنین رفتارهای احمقانه‌ای هشدار می‌دهد.»