.
.
.

ویدیوی اعدام یک سوری به اتهام همکاری با نیروهای اسد توسط داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه دولت اسلامی موسوم به داعش روز شنبه ۲۰-۱۲-۲۰۱۴ یک سوری را به اتهام همکاری با ارتش اسد، در ملاعام در شهر حلب در شمال سوریه، اعدام شد.

داعش این متهم را که به صورت صلیب به پشت کامیونی بسته بود ابتدا در مناطق مختلف شهر حلب چرخاند و پس از آن با قرائت اتهامات وی در ملا عام، سر او را برید.

به گزارش یک سایت آمریکایی متخصص در امور گروه های اسلامی تندرو، متهم در این تصویر ویدیویی اظهار داشت، نیروهای اسد از وی خواسته‌ بودند دستگاه‌های الکتریکی برای ردیابی در اماکن محل تجمع نیروهای «دولت اسلامی» (داعش) قرار دهد تا از طریق این دستگاه‌های ردیابی، جنگنده‌ها بتوانند تعداد بیشتری از نیروهای داعش را به بکشند.

در این ویدیو متهم اعتراف می‌کند که با نیروهای امنیتی اسد در تماس بوده و با همکاری و هماهنگی آن‌ها دستگاههای ردیابی را در ۱۱ نقطه تجمع نیروهای داعش قرار داده است.

داعش این شخص را متهم کرده که با قرار دادن این دستگاه‌های ردیاب باعث کشته شدن ۱۹۰ تن از نیرو‌هایش بوسیله بمب‌های نیروی هوایی اسد شده است.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه نیروهای اسد در ماههای اکتبر و نوامبر سال جاری بیش از ۵۰۰ نفر از غیر نظامیان سوری را به قتل رساندند.

طبق این گزارش بیشتر قربانیان از شهر رقه در شمال سوریه بودند. ۹۲ تن از غیر نظامیان در ماه نوامبر در این شهر کشته شدند.