.
.
.

داووداغلو: "کمپین کثیف" اتحادیه اروپا علیه ترکیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد داووداغلو، نخست وزیر ترکیه، روز یکشنبه ۲۱ دسامبر اتحادیه اروپا را متهم به برپایی یک «کمپین کثیف» علیه ترکیه کرد. اتحادیه اروپا ترکیه را بخاطر بازداشت مخالفان رجب طیب اردوغان مورد انتقاد قرار داده است.

درخواست ترکیه برای الحاق به اتحادیه اروپا، پس از آنکه هفته گذشته عده‌ای از روزنامه نگاران، نویسندگان و مقامات پلیس ترکیه بازداشت شدند، باردیگر به عهده تعویق افتاد.

داووداغلو، در یک گردهمهایی حزب حاکم این کشور اتحادیه اروپا را برای صدور سریع بیانیه علیه هجوم‌های روز یکشنبه گذشته مورد انتقاد قرار داد.

او گفت: «اتحادیه اروپا روز تعطیل اقدام به صدور بیانیه کرده است. با این بیانیه آن‌ها یک کمپین کثیف علیه حکومت ما را آغاز کرده‌اند.»

فدریکا موگرینی، مسئول روابط خارجی اتحادیه اروپا و یوهانز هان، کمیسیونر این اتحادیه در یک بیانیه شدید اللحن این هجوم‌ها را که به گفته آن‌ها «مغایر با آزادی رسانه هاست»، محکوم کردند.
داووداغلو گفت که این دستگیریها ارتباطی با آزادی رسانه ها ندارد، و اردوغان چند روز پیش گفت که اتحادیه اروپا باید "به دنبال کار خودش برود."

روز یکشنبه گذشته در یک هجوم علیه مخالفان دولت در ترکیه، 30 نفر از هواداران فتح الله گولن، روحانی ساکن ایالات متحده آمریکا، دستگیری شدند. بیشتر این افراد پس از دستگیری آزاد شدند، اما رئیس یک تلویزیون و 3 رئیس پیشین پلیس به اتهام تروریسم در زندان باقی ماندند. حکم جلب گولن نیز منتشر شده است.

اردوغان مخالف خود گولن را به نشر اخبار مربوط به فساد در ترکیه متهم می کند. تابستان گذشته اخبار فساد کابینه اردوغان را بشدت دستخوش توفان کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم