.
.
.

داعش ۱۰۰ عضو خارجی خود را به اتهام «تلاش برای فرار» اعدام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه «فایننشال تایمز» شنبه ۲۰ دسامبر در گزارشی نوشت که گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، دستکم ۱۰۰ نفر از اعضای خارجی خود را که تلاش کردند از شهر رقه در شمال سوریه فرار کنند، اعدام کرد.

این روزنامه به نقل از یک منبع آگاه نوشت که این افراد می‌خواستند با فرار از گروه داعش، خود را از درگیری‌ها دور سازند.

شماری از شبه نظامیان در شهر الرقه که به پایگاه اصلی داعش در سوریه تبدیل شده می‌گویند که این گروه تندرو، پلیسی نظامی به منظور نظارت بر شبه نظامیان خارجی تشکیل داده تا در صورت تخلف، آن‌ها را مجازات کند. در همین راستا منازل شماری از شبه نظامیان خارجی، در معرض یورش قرار گرفت.

«فایننشال تایمز» نوشته است که نوع جنگ در سوریه، شبه نظامیان خارجی را شوک زده کرده است.

بنا بر گزارش این روزنامه بریتانیایی، ماه اکتبر گذشته، پنج بریتانیایی، سه فرانسوی، دو آلمانی و دو بلژیکی می‌خواستند با کشورهای خود باز گردند. دلیل آن‌ها این بود که می‌گفتند برای جنگ با نظام اسد به سوریه آمده‌اند اما اکنون با مخالفان اسد در نبرد هستند. این مساله باعث شد که داعش آن‌ها را بازداشت کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، به گفته پژوهشگرانی در مرکز بین المللی مطالعات تندروی در دانشکده کینگز کالج لندن، ۳۰ تا ۵۰ بریتانیایی عضو داعش می‌خواهند به کشورشان باز گردند اما از مجازات پیش رو در هراسند.

از زمان آغاز حملات ائتلاف بین الملل به سرکردگی آمریکا به مواضع داعش، شکست‌های این گروه در برابر نیروهای محلی آغاز شد و شمار زیادی از شبه نظامیان خود را از دست داد.