.
.
.

گزارش تصویری.. ورود نیروهای پیشمرگه به سنجار

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای نظامی اقلیم کردستان موسوم به پیشمرگه، پس از باز پس گیری کوه و ناحیه سنجار از شبه نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش با کمک حملات هوایی ائتلاف بین الملل به سرکردگی آمریکا، موفق شدند وارد مرکز شهر سنجار شوند.

در پی این پیشروی نیروهای پیشمرگه، شبه نظامیان داعش مجبور به عقب نشینی از مناطق وسیعی شدند که پیش‌تر آن‌ها را تصرف کرده بودند.

پیش از این دفتر مسرور بارزانی مشاور شورای امنیت اقلیم کردستان عراق اعلام کرده بود که نیروهای نظامی این اقلیم موسوم به پیشمرگه، کنترل منطقه سنجار و مناطق اطداف آن را به طور کامل از شبه نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، باز پس گرفتند

این پیشروی یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که نیروهای پیشمرگه موفق شده بودند، محاصره چند ماهه کوه سنجار را بشکنند. هزاران نفر از ساکنان اقلیت ایزدی منطقه سنجار در این کوه، محاصره شده بودند.

یک مسئول بلندپایه کرُد به خبرگزاری رویترز گفته بود که نیروهای پیشمرگه، شبه نظامیان داعش را از منطقه سنونی واقع در شمال کوه سنجار، بیرون راندند و در آستانه باز پس گیری کامل منطقه سنجار قرار گرفته‌اند.


منطقه سنجار در شمال غرب عراق و در مرز سوریه قرار دارد.

شبه نظامیان داعش از ماه ژوئن گذشته در حمله‌ای ناگهانی، مناطق وسیعی از شمال عراق را تصرف کردند. داعش در مناطق تحت تصرف خود در عراق سوریه، برپایی خلافت اسلامی اعلام کردند.

اما در استان الانبار، منابع امنیتی به العربیه خبر دادند که جنگنده‌های ائتلاف بین الملل، حمله زمینی گسترده شبه نظامیان داعش را به منطقه البغدادی در شهر الرمادی دفع کردند. در این درگیری، نیروهای امنیتی، ارتش، پلیس و عشایر به مقابله با شبه نظامیان پرداختند.

از سویی جنگنده‌های ائتلاف بین الملل، حملات هوایی خود را به مراکز تجمع شبه نظامیان در منطقه البغدادی، افزایش دادند.