فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویدیو..وانت لوله کش تکزاسی سر از جنگ سوریه درآورد

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  دنیا هر روز کوچک‌تر و کوچک‌تر می‌شود. وانت مدل فورد اف-۲۵۰ سیاه رنگ بعد از آنکه سال پیش در یک حراج در تکزاس آمریکا فروخته شد، چند روز پیش سر از جنگ سوریه درآورد.

  وقتی روز دوشنبه ۱۵ دسامبر ۲۰۱۴، عکس این وانت با نام و شماره تلفن شرکت لوله کشی بر روی در آن در توی‌تر «جبهه انصارالدین» سوریه ظاهر شد، و در رسانه‌های آمریکایی هم انتشار یافت، مالک سابق آن، مارک اوبرهولتزر، از پلیس تقاضای کمک کرد. ده‌ها نفر در آمریکا به هولتزر زنگ زدند و او را بخاطر عضویت در این گروه تهدید کردند. جبهه انصار الدین، یک گروه از جنگجویان چچنی است که در شهر حلب سوریه می‌جنگند.

  هولتزر به یک نشریه آمریکایی گفت: «من این وانت را سال پیش فروختم، و اینکه چطور سر از سوریه درآورده من اطلاعی ندارم. ولی تعجب می‌کنم که خریداران آن نام و تلفن شرکت من را از روی در آن پاک نکرده‌اند.»

  جبهه انصار الدین در توضیح این عکس در توی‌تر نوشت: «مسلسل ۲۳ ضد هوایی خاک روستای حندرات در حومه حلب را شخم می‌زند.» این روستا هفته گذشته از کنترل نیروهای دولتی سوریه خارج و به دست این گروه افتاد.

  شرکت تکزاسی خریدار اولیه این وانت به رسانه‌های آمریکایی گفت که این ماشین بلافاصله در یک حراج فروخته شده و از آن تاریخ تا کنون احتمالا بار‌ها دست به دست گشته است. بنظر می‌رسد که این ماشین از طریق یک شرکت خریدار ماشینهای دست دوم در ترکیه یا سوریه به این کشور رسیده باشد.

  جبهه انصارالدین در پست بعدی توی‌تر خود فیلم دیگری از این وانت با آرم این گروه را منتشر کرد.

  تبلیغات