.
.
.

دولت عراق فرمان مسلح سازی عشایر الانبار را صادر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خالد العبیدی وزیر دفاع عراق روز شنبه ۱۳ دسامبر، دستور مسلح سازی لشکر احمد صداک را که از نیروهای عشایر سنی مذهب استان الانبار تشکیل شده است، صادر کرد.

به گزارش العربیه، کاظم الفهداوی فرمانده پلیس استان الانبار گفته است: «شمار نیروهای این لشکر، بیش از سه هزار نفر است.»

او خاطرنشان کرد که این نیرو‌ها هم اکنون در پایگاه نظامی الحبانیه در ۳۰ کیلومتری شرق الرمادی مرکز استان الانبار مستقر هستند.

از سویی دیگر، صباح کرحوت رئیس شورای اداری استان الانبار در تماسی تلفنی با سلیم الجبوری رئیس پارلمان و همچنین دفتر حیدر العبادی نخست وزیر عراق، «خطرناک» بودن اوضاع را در استان، به آن‌ها یادآور شد. او افزود: «دولت وعده ارسال مهمات نظامی فوری به استان و افزایش حملات هوایی ائتلاف بین الملل و ارتش عراق را به مواضع داعش داده است. علاوه بر این قول مسلح سازی فوری عشایر و نیروهای امنیتی الانبار داده شده است.»

فرمان اخیر وزیر دفاع عراق پس از آن صادر شد که در روزهای اخیر، شبه نظامیان داعش موفق شدند برخی مناطق استان الانبار را که از آن بیرون رانده شده بودند، بار دیگر تصرف کنند.

از سویی مسئولان عراقی اعلام کردند که شبه نظامیان داعش با یورش به شهرک الوفاء در استان الانبار، دستکم ۱۹ پلیس را در این استان کشتند و شماری دیگر را در پایگاه‌شان، محاصره کردند.

این تازه‌ترین حمله داعش در استان الانبار است که بخش‌های وسیعی از آن را تصرف کرده است.

شهر الوفاء در ۴۵ کیلومتری غرب رمادی قرار دارد. بدین ترتیب کنترل سه شهرک اصلی الوفاء، هیت و کبیسه در غرب رمادی در دست داعش است. شبه نظامیان از چند ماه پیش برای تصرف رمادی تلاش می‌کنند.