.
.
.

بریتانیا صد‌ها نیروی نظامی به عراق اعزام می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مایکل فالون وزیر دفاع بریتانیا اعلام کرد که کشورش صد‌ها سرباز را برای آموزش نیروهای نظامی این کشور و همچنین نیروهای پیشمرگه کُرد، به منظور تقویت جبهه علیه شبه نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، به عراق اعزام خواهد کرد.

این در حالی است که باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا، با اعزام بیش از ۳هزار نیروی نظامی به عراق موافقت کرده است. فرمانده نیروهای آمریکایی که بر عملیات ائتلاف بین الملل علیه داعش نظارت می‌کند نیز اعلام کرد کشورهای عضور ائتلاف، حدود ۱۵۰۰ سرباز اضافی به عراق اعزام خواهند کرد.

مایکل فالون در مصاحبه با روزنامه دیلی تلگراف گفت: «پس از آغاز حملات ائتلاف بین الملل به رهبری آمریکا که بریتانیا نیز جزو آن است، شبه نظامیان روش خود را عوض کرده و دیگر از مجموعه‌های پر شمار در عملیات خود در سرزمین‌های بدون پوشش استفاده نمی کنند.»

فالون خاطرنشان کرد که هنوز شمار دقیق نیروهای بریتانیایی که به عراق اعزام خواهند شد، مشخص نشده است. اما چهار گروه اقدام به آموزش نیروهای کُرد خواهند کرد و سه گروه، به پایگاه‌هایی در نزدیکی بغداد اعزام خواهند شد.

وزیر دفاع بریتانیا گفت: «از جمله مهارت‌های اصلی که به آموزش آن‌ها کمک خواهیم کرد، نحوه تعامل با خطر بمب‌های دست ساز به ویژه خودروهای بمب گذاری شده است؛ مساله‌ای که ارتش عراق از مدت‌ها پیش برای آن آموزش ندیده است.»