.
.
.

بروشور داعش درباره جایز بودن رابطه جنسی با زنان و دختران اسیر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، جمعه ۱۲ سپتامبر پس از نام مغرب در موصل عراق، اقدام به پخش بروشورهایی درباره جایز بودن رابطه جنسی با زنان اسیر کرد.

این بروشور، به اسارت گرفتن تمام «زنان کافر یا کتابی» را، جایز دانسته است. منظور از کتابی، پیروان ادیان دارای پیامبر و کتاب آسمانی است.

در این بروشور، سوال و جواب‌هایی درج شده است از جمله: «آیا به اسارت گرفتن زنان و کودکان غیر مسلمان جایز است؟» پاسخ: «آری». «آیا می‌توان با زنان و دختران غیر مسلمان رابطه جنسی برقرار کرد حتی اگر همچنان در مرحله کودکی باشند؟»، پاسخ: «آری». «آیا فروش یا هدیه دادن این زنان و دختران به دیگران جایز است؟» پاسخ: «آری».

شامگاه جمعه نمازگزاران در شهر موصل عراق، پس از نماز، با ده‌ها مرد مسلح روبرو شدند که در حال پخش این بروشور‌ها هستند؛ بروشورهایی که به صورت رنگی چاپ شده‌اند.

ایده ربودن و فروش زنان و کودکان یا تجاوز به آن‌ها توسط گروه داعش، مساله جدیدی نیست و چنین رفتارهایی از زمان آغاز حمله شبه نظامیان برای توسعه مناطق تحت تصرف خود در عراق و سوریه دیده شد. داستان‌های وحشتناکی هم از چنین رفتارهایی با اقلیت ایزدی در شمال عراق نقل شد.

اما این اقدام در انتشار بروشوری رنگی حاوی فتاوایی که ربودن زنان و کودکان را به عنوان «اسیر» و «برده» حلال می‌داند و مجوز برقراری رابطه جنسی و خرید و فروش آن‌ها را همچون کالا صادر می‌کند، اقدامی نادر است.

بروشور با این سوال آغاز می‌شود که «کنیز داری چیست؟L» و پاسخ می‌دهد: «زنانی که مسلمانان از اهل جنگ (غیر مسلمان) ه غنیمت می‌برند.

این بروشور در سوال دوم، «گرفتن کنیز از کافران اصلی و کتابی» را جایز دانسته اما خاطرنشان کرده که «گرفتن کنیز از مردتد‌ها» محل اختلاف علما است.

درباره شرایط رابطه جنسی با زن اسیر یا‌‌ همان کنیز از سوی مالکش، بروشور می‌گوید اگر کنیز باکره بود، می‌توان بدون درنگ با او رابطه جنسی بر قرار کرد اما چنانچه غیر باکره بود، باید صبر کرد که رحمش پاک شود (حد اقل یک عادت زنانه بگذرد) تا از حامله نبودنش اطمینان حاصل شود.

در این بروشور، سوال‌هایی درباره جواز رابطه جنسی با «کنیز غیر بالغ» مطرح شده و چنین عملی در صورتی که این کنیز «قابل ایجاد رابطه» باشد «جایز» دانسته شده است.
سوال‌هایی هم درباره حکم شرعی به کنیز گرفتن دو خواهر، یا یک دختر با عمه و خاله‌اش نیز مطرح شده است.

به نظر می‌رسد پخش این بروشور به منظور تحریک برخی جوانان و تشویق آن‌ها به پیوستن به گروه داعش از راه آزاد گذاشتن رابطه جنسی با زنان و دختران مخالفان باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم