.
.
.

ائتلاف قبایل استان البیضاء یمن برای مقابله با حوثی‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

قبایل استان البیضاء یمن ائتلافی برای جلوگیری از ورود شبه نظامیان گروه حوثی به استان خود تشکیل دادند. آن‌ها تاکید می‌کنند که اجازه نخواهند داد شبه نظامیان حوثی به هر بهانه‌ای، در میانشان حضور یابند.

مقام‌هایی بلندپایه از «حزب کنگره ملی» یمن، علی عبد الله صالح رئیس جمهوری سابق این کشور را به همپیمانی به گروه حوثی‌ها برای انتقام از مخالفانش که در سال ۲۰۱۱ علیه او قیام کردند، متهم می‌کنند.

به گزارش العربیه، شیخ عبد العزیز ربه الحمیقانی، عضو کمیسیون دائم حزب کنگره ملی گفت: «با وجود اینکه اهالی استان البیضاء در سال ۲۰۱۱ در کنار علی عبد الله صالح ایستادند و از او دفاع کردند، اما او از این استان انتقام گرفت، با شبه نظامیان حوثی ائتلاف کرد و آن‌ها را برای ویران کردن منازل و کشتن زنان و کودکان فرستاد.»

الحمیقانی ادامه داد که عشایر استان البیضاء همانگونه که از علی عبد الله صالح دفاع کرده بودند، اکنون با تمام توان از سرزمین‌های خود دفاع خواهند کرد.

شماری از سران استان البیضاء با تاکید بر اینکه استانشان در برابر شبه نظامیان حوثی ایستادگی خواهد کرد، افزودند که اجازه حضور هیچ گروه شبه نظامی را در این استان نخواهند داد.

آن‌ها با بیان اینکه اختلافشان با حوثی‌ها مذهبی است، از سازمان‌های دولتی خواستند به مسئولیت‌های خود عمل کرده و آن‌ها نیز در کنار نیروهای امنیتی و ارتش، خواهند ایستاد.