.
.
.

داعش ۴ سورى را به اتهام «سب الله» گردن زد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیده‌بان حقوق بشر سوریه روز شنبه ۱۳-۱۲-۲۰۱۴ اعلام کرد، پلیس گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در غرب این کشور ۴ سوری را به اتهام «سب الله عزوجل» (کفر) گردن زد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دیدبان حقوق بشر سوریه در اطلاعیه خود گفته است حکم گردن زدن این چهار مرد در حمص شرقی به دست «پلیس دولت اسلامی» اجرا شد.

این نهاد حقوق بشری که بر مسائل حقوق بشر در مناطق درگیری‌ها در سوریه نظارت می‌کند، روز سه شنبه نیز طی گزارشی اعلام کرد، داعش یک شهروند سوری را به اتهام «سب الله» در شهر «بلده» واقع در شمال سوریه سر برید.

ساکنان محلی و فعالان سوری می‌گویند از زمان تشکیل دولت اسلامی «داعش» در سوریه، بار‌ها شاهد نقض آشکار حقوق بشر از سوی این گروه تندرو بودند. به گفته آنه ا این گروه با برداشت غلط از اسلام و قوانین شرعی، به جنایت‌های خود علیه مردم این کشورادامه می‌دهد.

به گفته این منابع، گروه‌های تندروی دیگری نیز در رقابت با داعش، برای اجرای «احکام اسلامی» به آزار و اذیت مردم ادامه داده و هر روز جنایت‌های متعددی را در حق شهروندان سوری مرتکب می‌شوند.

بر اساس گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، گروه داعش روز جمعه پس از نماز یک مرد و یک زن سوری را به اتهام «زنا» در شهر منبج واقع در شمال این کشور سنگسار کرد.