.
.
.

آرامش موقت پس از درگیری خونین میان حوثی‌ها و قبایل ارحب در یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از درگیری‌های شدید روز جمعه میان گروه حوثی‌ها و نیروهای قبایل ارحب، امروز شنبه ۱۳ دسامبر، جبهه‌های جنگ در دو روستای البکول و قداس، شاهد آرامش نسبی است.

به گزارش العربیه جنگ میان دو طرف در منطقه ارحب، از صبح روز جمعه آغاز و تا بعد از ظهر آن روز ادامه یافت. در این درگیری انواع اسلحه سبک و سنگین استفاده شد.

قبایل ارحب، گروه حوثی‌ها را به نقض آتش بس و یورش به روستاهای اطراف ارحب به بهانه‌های واهی متهم می‌کنند.

بر اساس این گزارش، در این درگیری‌ها ده‌ها نفر از حوثی‌ها و نیروهای قبایل ارحب کشته و زخمی شدند.

می‌انجی‌گری برای پایان دادن به این نزاع تاکنون به نتیجه نرسیده است. این درگیری‌ها در سی کیلومتری شمال صنعا پایتخت یمن در منطقه ارحب اتفاق افتاد.

جنگ میان دو طرف هنگامی آغاز شد که حوثی‌ها وارد روستای قیداس شده و چند ایست بازرسی برقرار کردند. قبایل ارحب این اقدام را تحریک آمیز دانسته و هدف از آن را محاصره قبایل ارحب توسط حوثی‌ها به شمار آوردند.

برخی تحلیلگران بر این باورند که با توجه به نزدیک بودن این درگیری به فرودگاه صنعا، جنگ میان دو طرف گسترش خواهد یافت و به روستاهای دیگری کشیده خواهد شد.

در همین حال، جمال بن عمر فرستاده سازمان ملل در یمن اظهار داشت که شورای امنیت سازمان ملل بر اجرای تفاهم نامه «صلح و مشارکت» تاکید می‌کند و آن را تنها راه موفقیت در روند مرحله انتقال سیاسی در یمن به شمار می‌آورد.