.
.
.

داعش ۱۵ روستای استان الانبار عراق را تصرف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شیخ نعیم الکعود یکی از شیوخ عشیره آلبونمر گفته است، گروه تندروی دولت اسلامی موسوم به داعش، ۱۵ روستا در استان الانبار را که پیش از این توسط جنگجویان عشایر آزاد شده بود، بار دیگر تصرف کردند.

خبرنگار العربیه به نقل از منابع عشیره آلبونمر گزارش داده است که، گروه تندروی داعش ۳۵ جنگجوی عشایر را پس از درگیری در منطقه «المحبوبیه» در غرب استان الانبار اسیر کرده وآن‌ها را پس از انتقال به مرکز شهر هیت، اعدام کرد.

گفتنی است که داعش تاکنون ده‌ها تن از اعضای عشیره آلبونمر را اعدام کرده است. این عشیره سنی علیه گروه تندروی داعش وارد جنگ شده است.

در تحولی دیگر منابع امنیتی استان صلاح الدین اعلام کردند که نیروهای عراقی پس از درگیری با داعش موفق شدند، مناطق شمالی شهر بیجی را که بزرگ‌ترین پالایشگاه نفت این کشور در آن قرار دارد، به کنترل خود در آورند.

در همین حال، ینز استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در کنفرانس «ناتو و امنیت خلیج» که در دوحه برگزار شد، گفت: «عراق برای ساختن نیروهای دفاعی خود به حمایت ناتو نیاز دارد. گروه‌های تندرو خطری بزرگ برای عراق، سوریه و جهان هستند».

دبیرکل ناتو افزود: «سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، در هماهنگی با اعضای این پیمان، برای افزایش توان دفاعی و اطلاعاتی کشورهای منطقه خلیج که در حال تقویت نیروهای دفاعی خود هستند، کار‌شناس و مشاور اعزام خواهد کرد».

وی افزود: «درخواست عراق برای افزایش کمک‌های نظامی از ناتو با هماهمگی بغداد وائتلاف بین المللی علیه داعش مورد بررسی قرار خواهد گرفت».