.
.
.

ارتش لبنان بزودی تجهیزات نظامی از فرانسه دریافت می کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع دولتی لبنان روز جمعه 12-12 2014 اعلام کردند که ارتش این کشور در هفته های آینده محموله های نظامی مورد نیاز خود را از فرانسه دریافت خواهد کرد.

به گفته این منابع، تحویل این محموله ها به دنبال اعطای کمک 3 میلیارد دلاری پادشاهی سعودی برای تقویت ارتش لبنان صورت می گیرد.

پادشاهی سعودی پس از اعلام اعطای کمک 3 میلیارد دلاری به ارتش لبنان، قراردادی با فرانسه امضا کرد که به موجب آن پاریس نیازهای تسلیحاتی ارتش لبنان را تامین کند.

خبر تحویل این محموله ها همزمان با سفر "تمام سلام" نخست وزیر لبنان به پاریس اعلام شده است.

تمام سلام، گفت: " تجهیزات نظامی فرانسه، به ارتش لبنان کمک خواهد کرد تا با گروه های تروریستی که ثبات و امنیت لبنان را تهدید می کنند، مقابله کند".

نخست وزیر لبنان با اشاره به بحران پناهندگان سوری در لبنان و دیگر کشورهای همسایه سوریه، اظهار داشت که کمک های بشردوستانه خارجی برای پناهندگان سوری در کشورش ناچیز بوده است.

به دنبال دیدار شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد سعودی و فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه در سپتامبر سال جاری در پاریس، فرانسه اعلام کرد قرار دادی به ارزش 3 میلیارد دلار بین طرفین امضاء شد که بر اساس آن فرانسه به ارتش لبنان تجهیزات نظامی تحویل دهد.

رئیس جمهوری فرانسه در ضیافت شامی که به افتخار ولیعهد سعودی و با حضور بیش از 200 مهمان برگزار شده بود، گفت: "لبنان کشور زیبایی است و در معرض حملات تروریستی قرار دارد، این کشور زمانی که میزبان صدها هزار پناهنده سوری است بیش از پیش نیاز به امنیت و آرامش دارد".

اولاند افزود: "فرانسه و پادشاهی سعودی موافقت کردند که در تامین امنیت لبنان به این کشور کمک کنند".

بیشترین بازدید موضوعات مهم