فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سعودی: دستگیری 3 داعشی عامل حمله به شهروند دانمارکی

  منبع: ریاض- العربیه.نت

  وزارت کشور پادشاهی سعودی، از دستگیری افرادی خبر داد که اواخر ماه نوامبر گذشته، به سمن یک شهروند دانمارکی آتش گشودند.

  سرلشکر منصور الترکی سخنگوی امنیتی وزارت کشور سعودی، در کنفرانسی خبری در ریاض اعلام کرد: «پلیس منطقه ریاض در تاریخ 29-1-1436 هجری در بیانیه ای از قرار گرفتن یک شهروند دانمارکی مقیم در کشور در معرض شلیک آتش از سوی افراد مسلح ناشناس خبر داد. او با خودروی شخصی خود از شرکت محل کارش در شهر ریاض خارج می شد. شلیک آتش منجر به آسیب دیدن او از دو ناحیه شانه و سینه شد. بر همین پایه و با گسترده کردن دایره تحقیقات که شامل تعدادی از اقدام های فنی، میدانی و تحقیقاتی شد، عاملان این حادثه که سه شهروند سعودی هستند دستگیر شدند. افراد دستگیر شده، فرد شلیک کننده، راننده خودرو و فیلمبردار عملیات هستند.»

  او افزود: «نیروهای امنیتی همچنین موفق شدند اسلحه به کار رفته در این جنایت را که یک کلت کمری است و همچنین خودروی مورد استفاده در عملیات را، کشف و ضبط کنند. نتایج بررسی های فنی در آزمایشگاه های جنایی و اعترافات دستگیر شدگان منتهی به این دستاورد شد.»

  سرلشکر منصور الترکی ادامه داد: «تحقیقات اولیه حاکی از آن است که جنایتکاران به عنوان هواداری از گروه تروریستی داعش، دست به این اقدام زدند. آن ها پیش از اقدام به جنایت، به مدت دو هفته تمرین کرده بودند. در روز مشخص، جنایتکاران گردهم آمده و سپس اقدام به رصد کردن خروج قربانی از محل کار خود و شلیک به سمت او کردند.»

  پلیس ریاض پس از حادثه در بیانیه ای اعلام کرده بود: «ساعت دو ظهر روز شنبه، شهروند دانمارکی مقیم در کشور، در معرض شلیک آتش از سوی افرادی ناشناس قرار گرفت. این روی داد پس از خروجش با خودروی شخصی خود از یکی از شرکت ها در خیابان الخرج در شهر ریاض اتفاق افتاد؛ ماجرایی که باعث اصابت گلوله به شانه قربانی و انتقال او به بیمارستان شد و اکنون وضعیت جسمانی او با ثبات است.»

  این بیانیه افزوده بود: «سازمان های ذی ربط اقدام های لازم برای تحقیقات در زمینه جنایت و پی گرد قانونی عاملان را آغاز کرده اند.»


  تبلیغات

  برگزیده های کاربران