فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بیش از 700 نیروی کُرد در جنگ با داعش کشته شده اند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  وزارت پیشمرگه در اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که در جریان درگیری ها با شبکه نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش از زمان آغاز حملات گسترده این گروه به اقلیم کردستان در ژوئن گذشته و پس از آن به شهر کرُد نشین کوبانی در شمال سوریه، دستکم 727 نیروی کُرد کشته شدند.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، در بیانیه وزارت پیشمرگه آمده است: «در حمله وحشیانه گسترده گروه داعش، 727 نیروی کرُد کشته، 3564 تن زخمی و 34 تن دیگر ناپدید شده اند. این آمار شامل نیروهیا پیشمرگه، آسایش (امنیتی)، پلیس و داوطلبان مردمی می شود.»

  این بیانیه ادامه داده است: «نیروهای پیشمرگه موفق شدند شبه نظامیان داعش را از بسیاری از مناطق اقلیم کردستان، بیرون برانند و از مرحله دفاع، به مرحله حمله منتقل شوند.»

  این بیانیه تاکید کرده است که «نیروهای پیشمرگه به نمایندگی از جهان در برابر حملات داعش ایستادگی می کنند.»

  شبه نظامیان داعش در حملاتی که نهم ژوئن گذشته آغاز کرده بودند، مناطق وسیعی از شمال عراق از جمله شهر موصل دومین شهر بزرگ این کشور را تصرف کردند.

  نیروهای پیشمرگه کُرد در مناطق وسیعی از شمال عراق که شاهد عقب نشینی ناگهانی نیروهای ارتش این کشور بود، با شبه نظامیان داعش درگیر شدند.

  نیروهای پیشمرگه نقشی اصلی در جنگ علیه شبه نظامیان داعش ایفا می کنند. شبه نظامیان در معرض حملات هوایی ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا نیز هستند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران