فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویدیو.. مرگ وزیر فلسطینی در اثر ضربات سربازان اسرائیلی

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  زیاد ابوعین، وزیر امور"مقاومت در برابر شهرک سازی اسرائیل" در زمین های فلسطینی، پس از ضرب و شتم توسط سربازان اسرائیلی جان خود را از دست داد.

  بر اساس این گزارش یکی از سربازان اسرائیلی، در شهر "ترمسعيا" شمال رام الله با کلاه خود ضربات محکمی بر سینه و سر ابوعین وارد کرد و سپس با پرتاب گاز اشک آور به طرف او باعث خفگی و مرگ این مسئول فلسطینی شد.

  ابوعین، به همراه تعدادی از فعالان فلسطینی در یک تظاهرات که همراه با کشت درختان زیتون در شمال رام الله بود، شرکت داشت که مورد حمله تعدادی از سربازان اسرائیلی قرار گرفت و پس از ساعاتی در بیمارستان رام الله جان سپرد.

  محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، با وحشیانه خواندن قتل ابوعین به دست سربازان اسرائیلی، سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

  گفتنی است که زیاد ابوعین، عضو شورای انقلابی فتح و نماینده وزارت "امور اسرا و زندانیان" بود که اخیرا به عنوان وزیر امور مقاومت با شهرک سازی اسرائیل در سرزمین های فلسطینی انتخاب شد.

  فدریکا مورگینیوزیر امور خارجه اتحادیه اروپا نیز در بیانیه ای تاکید کرد: «اطلاعات رسیده از به کار گیری زور مفرط از سوی نیروهای امنیتی اسرائیل، باعث نگرانی شدید است.»

  او افزود: «خواستار تحقیق فوری و مستقل در ماجرای مرگ ابو عین هستیم.»

  از سویی احمد البیتاوی مدیر مجمع پزشکی رام الله گفت که ابو زعین در نتیجه ضرباتی که به سینه اش وارد شد، جان سپرد.

  هیئتی از پزشکان فلسطینی، اردنی و اسرائیلی، تحقیقات پزشکی برای تعیین دقیق علت مرگ ابو عین را آغاز کردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران