.
.
.

دهها کشته و زخمی در انفجار خودروی بمب گذاری شده در حمص سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هیئت عمومی انقلاب سوریه روز یکشنبه 7 دسامبر گزارش داد که انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در منطقه الزهرا در حمص سوریه، شمار زیادی کشته یا زخمی بر جای گذاشته است.

به گزارش العربیه هیئت عمومی سوریه بدون ذکر جزئیات، تنها گفته است که قربانیان این حادثه غیر نظامی هستند.

از سوی دیگر رژیم بشار اسد گفته است که توانسته گروه های تندرو در دیر الزور را که تلاش می کردند فرودگاه این شهر را تصرف کنند، به عقب براند.

طی دو روز گذشته درگیری های شدیدی میان گروه داعش و نیروهای اسد در اطراف فرودگاه دیر الزور که سومین فرودگاه بزرگ در سوریه به شمار می رود، رخ داده است.

در حلب نیز جنگ میان نیروهای رژیم سوریه و مخالفان مسلح به شدت ادامه دارد. فعالان سوری می گویند این درگیری ها در منطقه حی کرم الطراب و اطراف ساختمان دستگاه اطلاعات متمرکز شده است.

در همین حال برخی منابع گزارش دادند که جنگجویان مخالف رئيس جمهور سوریه، به روستاهای هوادار اسد در حلب و حمص یورش برده اند. در روزهای اخیر عملیات انتقام جویانه از هواداران اسد، به شکل بی سابقه ای به خشونت گراییده است.

در درعا نیز رژیم سوریه برای چندمین بار روستای داعل را با بمب های بشکه ای هدف قرار داده است. همچنین گزارش می رسد که توپخانه ارتش اسد گلوله باران سه شهر الشیخ مسکین ، جاسم و انخل را از سر گرفته است.