.
.
.

دستگیری 135 "تروریست" از جمله 16 سوری در سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت كشور سعودی، روز یکشنبه، 7-12-2014 از دستگیری 135 تروریست، از جمله 16 سوری در این کشور خبر داد.

این افراد برای انجام عملیات تروریستی در داخل قلمرو کشور پادشاهی سعودی تلاش می کردند.

به گزارش العربیه، سرلشکر منصور الترکی، سخنگوی وزارت کشور سعودی، در یک بیانیه ای مطبوعاتی گفت:" دستگاه امنیتی ما با تعقیب چند گروه تندرو مشکوک موفق شد 135 تن از تروریست ها را دستگیر کند".

سخنگوی وزارت کشور افزود:" دستگیر شدگان اغلب از شهروندان سعودی اند، اما 26 نفر اتباع خارجی در میان آنها هستند، که از سوریه 16 نفر، یمن 3 نفر ، مصر1 نفر ، لبنان 1، افغانستان1، اتیوپی1، بحرین 1 و عراق نیز 1 نفر در میان آنها دیده می شوند".

الترکی افزود: "40 تن از متهمان در مناطق مختلفی از سعودی دستگیر شدند. این افراد پیشتر خود را به مناطق در گیری و نزاع در خارج از سعودی رسانده و بوسیله سازمان های افراطی دوره آموزش اسلحه و انجام اقدامات تروریستی را دیده اند و سپس برای اخلال در امنیت کشور سعودی باز گشتند".

وی اظهار داشت:"در تفتيش و بازرسى 54 نفر از بازداشت شدگان مدارکی به دست آمد که ثابت می کند آنها با گروه های تروریستی خارجی در ارتباط هستند، این افراد در داخل سعودی به تبليغ افکار افراطى و تحریک جوانان به خشونت و ساختن بمب های دستی مشغول بودند".

وی گفت 7 تن از میان دستگیرشدگان به برخورد با پلیس، آتش زدن برخی امکان عمومی، خرابکاری و ارتباط با بیگانه متهم هستند.

سخنگوی وزارت خارجه سعودی اضافه کرد: "سه تن از بازداشت شدگان که در استان قطیف دستگیر شدند برای جذب عناصر و ارسال آنها به خارج از کشور برای آموزش و تجهیز جهت بازگشت به داخل سعودی و انجام عملیات تروریستی فعالیت می کردند. همچنین 21 تن از بازداشت شدگان در قاچاق اسلحه از سعودی به دیگر کشورها برای گروه های تروریستی فعال بودند".

بیشترین بازدید موضوعات مهم