.
.
.

داووداوغلو: برابری زن و مرد در جوامع پیشرفته خودکشی را افزایش داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد داوود اوغلو نخست وزیر ترکیه روز پنجشنبه در یک سخنرانی گفت برابری "میکانیکی" زن و مرد در کشورهای پیشرفته باعث میزان بالای خودکشی میان زنان شده است.

روزنامه حریت به نقل از نخست وزیر ترکیه نوشت: "چرا در کشورهای پیشرفته- نمی خواهم دانه دانه نام ببرم ولی مانند کشورهای اسکاندیناوی و بسیاری دیگر از کشورهای پیشرفته- با در آمد سرانه بالا میزان خود کشی میان زنان بالاست؟"

نخست وزیر ترکیه در جلسه ای که توسط بخش زنان حزبش، حزب عدالت و توسعه برگزار شده بود، سخنرانی می کرد ، "مساوات میکانیکی" میان زن و مرد را در جوامع پیشرفته "آغازگر ویرانی کامل روابط در زندگی " تعریف کرد.

وی گفت: " به همین دلیل است که زنان ما پس از انجام هر ماموریت مقدس "وضع حمل" به استراحت می پردازند و با این عمل انسانیت را زنده نگه می دارند. این استراحت لطفی به آنها نیست بلکه این امری بدیهی است".

وی به اهمیت مادران تاکید کرده و افزود دولت وی پیشاهنگ ترویج صله رحم طبیعی است.

وی خشونت علیه زنان را تقبیح کرده و کسانی را که مرتکب خشونت علیه زنان می شوند افرادی ضعیف و بی حیا خواند که چهره کریه خود را با اعمال خشونت علیه زنان، به نمایش می گذارند.

وی افزود: "فرقی نمی کند این خشونت در داخل خانواده باشد، مثلا پدری یک سیلی به صورت دخترش حتی با محبت بزند، آثار منفی عمیقی بر قلب این کودک خواهد گذاشت".

او ادامه داد: "فرقی نمی کند، اگر فردی تصور کند زن موجودی ضعیف است و در خیابان مرتکب خشونت علیه وی شود، این خشونت حمله ای به عزت انسانی است و ما همه وظیفه و ماموریت داریم علیه آن بپا خیزیم".

داوود اوغلو حزب خود را که در انتخابات سال 2011 این کشور موفق شد 14.5 درصد نمایندگان را از میان زنان انتخاب و وارد مجلس کند، مورد تحسین قرار داد.

وی قول داد: "ما باید سهم زنان را بیش از این و در کوتاهترین زمان ممکن به 25 درصد افزایش دهیم. ما تحت عنوان حزب توسعه و عدالت برای رسیدن به این هدف هر آنچه لازم است انجام خواهیم داد. حزب از دیگران دنباله روی نمی کند بلکه دیگران را به دنبال خود می کشاند"