.
.
.

ویدیو.. شليک به یک فلسیطینی پس از حمله اش به دو اسرائیلی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پلیس اسرائیل روز جمعه 5 دسامبر ویدیویی را بر روی سایت یوتیوب پخش کرده است که در آن جزئیات حمله یک فلسطینی به دو اسرائیلی و سپس مورد هدف قرار دادن وی را نشان می دهد.

روز چهارشنبه گذشته، یک فلسطینی در شهرک «معالیم ادومیم» دو اسرائیلی را با استفاده از سلاح سرد مورد حمله قرار داد اما لحظاتی بعد با شلیک یکی از نگهبانان زخمی شد.

لوبا سمری سخنگوی پلیس اسرائیل گفته که این جوان فلسطینی تنها شانزده سال داشته و از شهرک العزیریه از توابع قدس شرقی است.

بر اساس ویدیوی پلیس اسرائیل ، این جوان در یک فروشگاه با چاقو دو اسرائیلی را زخمی می کند اما لحظاتی بعد در همان فروشگاه از سوی یکی از نگهبانان هدف قرار گرفت .

شماری از اسرائیلی های که در این فروشگاه حاضر بودند، پس از این حادثه به دنبال راه فرار و خروج از فروشگاه بودند.

سخنگوی پلیس اسرائیل اعلام کرده که وضعیت دو اسرائیلی خوب است اما جوان فلسطینی در حالت خطرناکی قرار دارد. این در حالی است که رادیو« ریشت بیت» گفته که وضع جسمانی جوان فلسطینی رو به بهبودی است.

برخی گزارش های رسانه ای اسرائيلی، درباره شخصی که در این حادثه جوان فلسطینی را با سلاح گرم هدف قرار داد، گفته اند، او یکی از محافظان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل است که برای خرید به فروشگاه آمده بود.

بازتاب این حادثه به نخست وزیر اسرائیل نیز رسیده است. نتانیاهو با شخصی که جوان فلسطینی را هدف قرار داده تماس گرفته و برای این کار از او قدردانی کرده است.