.
.
.

دستگیری پسر نوری مالکی به اتهام پولشویی در لبنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برخی از رسانه‌های محلی لبنانی و عراقی، از دستگیری احمد المالکی پسر نوری مالکی نخست وزیر سابق عراق به اتهام پولشویی در بیروت خبر داده‌اند.

شماری از رسانه‌های عراقی و لبنانی از جمله سایت الحیات، عراق نیوز و الزوراء گزارش داده‌اند نوری المالکی که هم‌اینک سمت معاون نخست وزیر عراق را بر عهده دارد، در حقیقت برای حل و فصل مساله درگیری فرزند خود با مقام‌های امنیتی لبنانی، به این کشور رفته است.

این رسانه‌ها گزارش داده‌اند که احمد المالکی در حالی که حدود یک میلیارد و پانصد میلیون دلار پول نقد در یکی از آپارتمان‌ها در شهر بیروت به همراه خود داشت، توسط نیروهای امنیتی لبنان دستگیر شد.

بنا بر این گزارش‌ها، مقام‌های امنیتی لبنانی همچنان در حال بررسی ابعاد ماجرا هستند، این در حالی است که مالکی برای حل و فصل قضیه به لبنان رفته است و شماری از جریان‌های این کشور نیز برای میانجی‌گری، وارد عمل شده‌اند.

در همین حال گزارش شده است که حیدر العبادی نخست وزیر عراق، احمد المالکی را که از کارمندان بلندپایه دفتر نخست وزیری بود، از کار برکنار کرده و حقوق او را قطع کرده است.

منابع بانکی عراقی می‌گویند این نخستین بار نیست که احمد المالکی اقدام به جابجایی مبالغ هنگفت از عراق به کشورهای دیگر می‌کند.

العبادی در راستای «مبارزه با فساد» ده‌ها تن از مسئولان غیرنظامی و نظامی را از کار برکنار کرده است.

نوری المالکی در فرودگاه بین‌المللی بیروت پایتخت لبنان، مورد استقبال شماری از مسئولان حزب الله و جنبش امل قرار گرفت.

المالکی می‌گوید که هدفش از سفر به لبنان «نزدیک‌تر کردن روابط» میان بغداد و بیروت است.

المالکی در جریان سفر خود با حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.