فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • رئیس دولت امارات خواستار روابطی بهتر با ایران شد

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس دولت امارات متحده عربی، در پیام خود به مناسبت روز استقلال این کشور، خواستار روابط بهتری با ایران شد.

  روز 2 دسامبر مصادف با 43مین سالگرد استقلال کشور امارات است. به همین مناسبت رئیس دولت امارات در بیانیه ای بر تداوم راه بینانگذار کشور، شیخ زاید بن سلطان آن نهیان، در جهت برقراری عزت و شکوه ملی تاکید کرد.

  در این پیام آمده است که امارات در حال حاضر به مدلی برای پیشرفت و توسعه، و مرکزی منطقه ای و بین المللی برای بازرگانی، کسب و کار و گردشگری تبدیل شده است.

  در بخشی از این پیام، رئیس دولت امارات به رابطه این کشور با جمهوری اسلامی ایران پرداخته و اعلام کرد: "با هدف گسترش ثبات و امنیت در منطقه، امارات خواهان برقراری روابط بهتر با جمهوری اسلامی ایران است، امیدی که با تداوم اشغال جزایر ما - ابوموسی، طنب بزرگ و طنب کوچک - از سوی ایران با مشکل روبرو شده است."

  شیخ خلیفه در ادامه گفت: "عدم تمایل ایران در رسیدن به یک تفاهم و راه حل مسالمت آمیز- از طریق مذاکرات مستقیم و یا ارجاع به حکمیت بین المللی- و مداخلات غیرقابل قبول این کشور در امور داخلی کشورهای عرب و خلیج، مانعی سخت بر سر راه دستیابی به ثبات و هماهنگی مورد نیاز منطقه ای است."

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران