.
.
.

آخرین نوآوری های داعش جاسازی بمب ساعتی در جلد قرآن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کمیته امنیتی استان دیالی عراق، روز شنبه 29-11-2014 اعلام کرد، چندین نسخه قرآن بمب گذاری شده در مساجد و در برخی از فروشگاه ها این استان کشف کرده است . به گفته منابع کمیته امنیتی دیالی قرآن های بمب گذاری شده قرار بود به روستاهای و مناطق تحت کنترل داعش توزیع شود تا در آینده در اهداف تعیین شده مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش العربیه، سید صادق الحسینی، رئیس کمیته امنیتی شورای استان دیالی، در تماس با العربیه، گفت:"قرآن های بمب گذاری شده را پس از آزاد سازی دو منطقه سعدیه و جلولاء در خانه ها و برخی مساجد یافته ایم. ما پس از پاکسازی این مناطق از عناصر داعش، هنگام پاکسازی جاده ها و مراکز عمومی از مین گذاری شده توسط این گروه، همه اماکن را با دقت بررسی کردیم".

الحسینی افزود:" بمب گذاری در هر شکلی که صورت گیرد از روح پلید افرادی جنایتکار سرچشمه می گیرد که برای رسیدن به اهداف ویرانگر خود حاضرند حتی کتاب مقدس خدا و مقدسات دین اسلام را هدف قرار دهند ".

الحسینی در پایان از همه نهادها و مراکز مذهبی خواست تا عملکرد داعش و هتک حرمت مقدسات، مباح کردن خون بی گناه و قتل مردم هنگام عبادت در مساجد توسط این گروه منحرف و افراطی را محکوم کنند . وی اظهار داشت، این تروریست ها حتی قرآن کریم را به بمبی ساعتی برای کشتار مردم بی گناه در اماکن عبادت تبدیل کردند.

نیروهای عراقی به کمک عشایر روز دوشنبه 24 نوامبر دو منطقه السعدیه و جلولاء را از کنترل گروه تروریستی داعش خارج کردند.