فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ابوشهاب السوری فرمانده داعش در شرق موصل کشته شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  گزارشگر تلویزیون العربیه روز پنجشنبه 27-11-2014 از کشته شدن "ابوشهاب السوری" یکی از فرماندهان بزرگ داعش در منطقه شرق شهر موصل خبر داده است.

  طبق این گزارش گروهی مسلح با نفوذ به داخل منطقه تحت کنترل داعش ابوشهاب و تعدادی از همراهانش را به رگبار بسته و از پای درآورند.

  این در حالی است که منابع مطلع از شهر موصل گزارش دادند، حدود 30 جنازه متعلق به گروه داعش امروز در بیمارستان مرکزی این شهر مشاهده شده است. گفته می شود که این تعداد افراد وابسته به داعش در حین درگیری با کردها در نزدیکی سد موصل و در بمباران هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا کشته شده اند.

  پیشتر گزارشگر العربیه، از حمله هوایی نیروهای ائتلاف به یکی از مراکز تجمع فرماندهان داعش واقع در دانشگاه انبار خبر داده بود .

  داعش روز گذشته همزمان با هجوم به سد موصل از سه محور به شهر کرکوک نیز یورش برد اما با مقاومت سرسختانه پیشمرگه های کرد و ارتش عراق مواجه شد. این حملات به کشته شدن ده ها تن از عناصر داعش و عقب نشینی آنها منجر شد.

  گروه داعش در حال حاضر بخش های وسیعی از عراق و سوریه را در کنترل خود دارد.

  علیرغم عملیات ارتش عراق که با پشتیبانی حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا علیه این گروه در جریان است، پیکارجویان داعش کنترل بخش بزرگی از استان انبار را در دست دارند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران