فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزیر دفاع یمن از حوثی ها خواست نهادهای دولتی را تخلیه کنند

  منبع: عبدالعزيز الهياجم- العربیه.نت

  سرلشکر محمود الصبیحی وزیر دفاع یمن روز 27 نوامبر از گروه حوثی ها خواست، بر اساس «توافقنامه صلح و مشارکت» که به امضای آنها رسیده است، نهادهای دولتی را تحویل مقامات این کشور بدهند.

  سرلشکر الصبیحی گفت:« بر اساس توافقنامه صلح و مشارکت حوثی ها باید همه نهادهای دولتی را به دولت و مقامات یمن تحویل دهند.»

  وی تاکید کرد که پس از ورود حوثی ها به صنعا، پایتخت یمن برای نخستین بار در تاریخ به دلیل عدم پایبندی به شرف و ارزش های نظامی، به لرزه درآمد.

  شهر صنعا در 21 سپتامبر گذشته به دست حوثی ها سقوط کرد، و طی آن مقر نخست وزیر، رادیو و تلویزیون، و نیز پادگانهای ارتش به تصرف آنها درآمد.

  این گروه پس از آن به دیگر استان های کشور یمن پیشروی کرد و بسیاری از نهادهای دولتی را به دست گرفت.

  وزیر دفاع یمن که به جنوب کشورش سفر کرده است، گفت:« متاسفانه در این سفر برخی پادگانها را در دست شبه نظامیان انصار الله وابسته به حوثی ها یافتم.» سپس افزود:« برای من سخت است که مشاهده کنم، افراد نظامی دولت را شماری شبه نظامی تفتیش کنند و این بجز یمن در هیچ کشوری اتفاق نمی افتد.»

  در همین حال جمال بن عمر فرستاده سازمان ملل در یمن بر لزوم عقب نشینی شبه نظامیان حوثی از خیابان های پایتخت و دیگر شهرهای این کشور تاکید کرد.

  فرستاده سازمان ملل در یمن پس از دیدار با فرماندهان امنیتی و نظامی در صنعا با اشاره به توافقنامه صلح و مشارکت از حوثی ها خواست بر اساس چارچوب این توافقنامه عمل کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران