.
.
.

تکذیب خبر"پرس تی وی" از سوی رئیس جمهور سابق ترکیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالله گل، رئیس جمهور سابق ترکیه در واکنش به انتشار خبری به نقل از او در وب سایت شبکه خبری "پرس تی وی" ایران، ضمن تکذیب این خبر آن را دروغ محض خواند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، عبدالله گل رئیس جمهوری سابق ترکیه، روز جمعه 21 نوامبر، در واکنش به انتشار خبری در "پرس تی وی" به نقل از وی مبنی بر اینکه "ترکیه در دوران حکومت اردوغان نزول کرده است"، این خبر را از اساس دروغ خواند.

طبق این گزارش دفتر عبدالله گل تاکید کرده است که رئیس جمهور سابق ترکیه به هیچ وجه چنین اظهارات انتقادی علیه اردوغان انجام نداده و هیچ مصاحبه ای نیز با شبکه "پرس تی وی" نداشته است.

در خبری که روز پیش از آن پرس تی وی منتشر کرده، اظهاراتی به شدت انتقادی، و بدون ذکر منبع مشخص، به رئیس جمهور سابق ترکیه نسبت داده شده است.


پرس تی وی در گزارشی خبری آورده است که عبدالله گل سیاست های کنونی ترکیه، بویژه سیاست های دولت اردوغان در برابر بحران های عراق و سوریه و حمایت او از گروه های تروریستی و تکفیری را مورد انتقاد قرار داده است.

روزنامه کیهان نیز روز شنبه اظهارات منتسب به عبدالله گل را به نقل از پرس تی وی در صفحه اول خود منتشر کرده بود.

گفتنی است که "پرس تی وی" یکی از شبکه های خبری دولتی ایران و به زبان انگلیسی است که از سوی اصولگرایان نزدیک به علی خامنه ای اداره می شود. اولین رئیس این تلویزیون "محمد سرفراز" بود که اخیرا از سوی علی خامنه ای به ریاست صداوسیمای دولتی ایران منسوب شده است.