.
.
.

ویدیو .. مسابقه ملکه زیبایی کشورهای اسلامی، تونس اول و ایران دوم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مسابقه ملکه زیبایی دختران مسلمان بامداد روز شنبه 22 نوامبر با معرفی "فاطمه بن غوفراش" از تونس به عنوان دختر شایسته سال 2014 به کار خود پایان داد.

به گزارش العربیه در این مسابقه که هر سر ساله برگزار می شود ، سمانه زند از ایران و بلقیس ادیبایو از نیجریه به رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند.

در این مسابقه که در شهر یوگیاکارتا اندونزی برگزار شد، 25 دختر شایسته با میانگین سنی 18 تا 27 سال ، از 18 کشور اسلامی حضور داشتند .

این دختران علاوه بر اندونزی از کشورهایی نظیر تونس، مصر، ایران، فلسطین و همچنین بریتانیا، آمریکا و آلمان آمده بودند.

در مرحله نخست از 25 شرکت کننده، 15 دختر شایسته به مرحله دوم راه یافتند و در مرحله نهایی سه دختر از تونس، ایران و نیجریه انتخاب شدند که در پایان دختر تونسی به مقام نخست رسید.

سایت The World Muslimah Award درباره جایزه این مسابقه گفته است که ملکه زیبایی دختران مسلمان به همراه دو نفر به مکه مشرف خواهد شد . علاوه بر این یک ساعت طلا به قیمت 10 هزار دلار جایزه دریافت خواهد کرد.

شرایط شرکت در مسابقه:

جامیا شریف دبیر کل موسسه« زن مسلمان جهان » که برگزاری این مسابقه را از سال 2011 برعهده گرفته است می گوید که شرایط حضور در این مسابقه به کلی با مسابقات ملکه زیبایی جهان متفاوت است.

کمیته برگزاری مسابقات علاوه بر زیبایی نسبی، ایمان و درک شرکت کننده از اسلام و فعالیت های اجتماعی دختران را در نظر می گیرد.

از دیگر شرایط نیز، ارائه پیشنهاد برای حل مشکلات جهان، میزان علاقه شرکت کننده در خدمت به جامعه، و نیز تلاوت قرآن، اعلام شده است.