.
.
.

شاهزاده مُتعب : گارد ملی سعودى به هلیکوپتر آپاچی مجهز می شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده متعب بن عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود، وزیر گارد ملی سعودی روز شنبه 22-11-2014 پس از ملاقات با چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا، به خبرنگاران اظهار داشت، در دیداری که با وزیر دفاع ایالات متحده داشت، در باره روابط نظامی میان گارد ملی سعودی و وزارت دفاع آمریکا که قدمت آن به سال 1972 می رسد بحث و گفتگو کردند.

شاهزاده متعب گفت: "هلیکوپتر آپاچی و بلک هاوک آمریکایی که از آیالات متحده خریداری شده است در پایان سال جاری تحویل گارد ملی سعودی داده می شود".

وزیر گارد ملی سعودی، افزود: "ملک عبدالله پادشاه سعودی همواره خواستار پیشرفت و توسعه در وزارت دفاع و وزارت کشور بوده است".

شاهزاده متعب تاکید کرد پادشاهی سعودی و ایالات متحده در جنگ علیه تروریسم به طور مشترک در یک ائتلاف بین المللی قرار دارند.

وی همچنین با اشاره به اوضاع سوریه گفت: "سعودی در نظر دارد ظرفیت های ارتش آزاد سوریه را از نظر نظامی ارتقاء دهد و ما به زودی شاهد نتایج آن در عملکرد ارتش آزاد سوریه خواهیم بود".

وزیر گارد ملی سعودی ضمن قدردانی از نقش ارتش عراق در مبارزه با تروریست ها گفت:" اما برای موفقیت بیشتر نیروهای عراقی باید نیروی کمکی به آن کشور فرستاده شود".

دیدار شاهزاده متعب از ایالات متحده با استقبال گرم مقامات سیاسی و نظامی واشینگتن از جمله چاک هیگل وزیر دفاع این کشور، روبرو شد.