.
.
.

داعش 25 نفر ديگر از قبیله عرب سنی آلبونمر را اعدام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع آگاه روز شنبه 22-11-2014 به تلویزیون العربیه گزارش دادند که گروه داعش 25 نفر از فرزندان قبیله آلبونمر در منطقه سجاریه در شرق شهر رمادی عراق را اعدام کرده است.

به گزارش العربیه به نقل از منابع امنیتی عراق شبه نظامیان داعش به تقویت مواضع نظامی خود در بخش ساحلی رودخانه فرات تلاش می کند که با بکارگیری قایق ها برای نقل تجهیزات به سمت شرق رمادی برای رسیدن به منطقه سجاریه تلاش می کند.

منطقه سجاریه طی روزهای گذشته شاهد درگیری های شدیدی میان نیروهای امنیتی و عشایر از یک سو و داعش از سوی دیگر بوده است.

همزمان با تلاش شبه نظامیان داعش برای پیشروی به سوی شرق رمادی، این گروه از چهار جهت شمال، شرق، غرب و جنوب رمادی نیز به هجوم گسترده ای علیه نیروهای دولتی عراق دست زده است. این هجوم با حمله انتحاری بوسیله دو خودرو بمب گذاری شده به دو مرکز امنیتی در منطقه "آلبوعلی الجاسم" آغاز شده است.

گفتنی است که شبه‌ نظامیان داعش ماه ژوئن گذشته در حمله‌ ای غافلگیر کننده مناطق وسیعی از شمال عراق را تصرف کردند.

این گروه علاوه بر تصرف شهر موصل دومین شهر بزرگ عراق بر مناطق وسیعی از این کشور را به کنترل درآورده و برپایی خلافت اسلامی اعلام کرده است.

ابتدا ارتش عراق مقاومت قابل ذکری از خود نشان نداد اما پس از آن از پشتیبانیی هوایی ائتلاف بین‌الملل به سرکردگی آمریکا برخوردار شد.

در هفته اخیر، ارتش عراق به همراه شبه‌نظامیان شیعه و افراد مسلح عشایر سنی، حملات خود را برای بازپس گیری شهر نفتی بیجی و شکستن محاصره پالایشگاه آن آغاز کرد.

نیروهای عراقی داعش را از شهر بیجی بیرون راندند. این گروه در سوریه نیز در شهر کوبانی زمین گیر شده است و طی هفته گذشته نیروهایش از موقعیت هجومی خارج شده و به وضعیت دفاعی روی آوردند.