.
.
.

بزرگترین تهاجم ارتش عراق علیه پیکارجویان داعش در رمادی آغاز شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ارتشی و امنیتی عراق روز شنبه 22-11-2014 بزرگترین هجوم خود را علیه نیروهای داعش که بر بخشی از استان الانبار تسلط یافته اند، آغاز کردند.

علیرغم عملیات ارتش عراق که با پشتیبانی حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا علیه این گروه در جریان است، پیکارجویان داعش تقریبا کنترل اکثر استان انبار را در اختیار دارند.

سرلشکر کاظم الفهداوی سخنگوی پلیس استان الانبار می گوید که عملیاتی توسط ارتش ،پلیس و عشایر برای بازپس گیری بخش هایی از شهر رمادی که در کنترل پیکارجویان گروه دولت اسلامی ( داعش ) قرار دارد، آغاز شده است.

الفهداوی افزود: "دو گردان ارتش عراق با حمایت عشایر و نیروی هوایی عراق و ائتلاف بین المللی جنگجویان گروه داعش را در منطقه السجاریه الرمادی به محاصره خود در آورده اند".

درگیری های امروز (شنبه 22 نوامبر) در حومه های شرقی شهر رمادی که مرکز استان انبار است، متمرکز بوده است.

شیخ ابوریشه رئیس کمیته بیداری عراق در تماس تلفنی با العربیه گفت: "قبایل البومحل و البو سوده و البوغانم از عشایر منطقه به نیروهای دفاعی رمادی علیه داعش پیوسته اند".

این شهر در 130 کیلومتری غرب بغداد، پایتخت عراق قرار دارد.

مقامات عراقی گفته اند که در جریان این عملیات، اجساد شماری از افراد قبایل سنی را با گروه داعش مخالف بودند، پیدا کرده‌اند.

گروه داعش در حال حاضر بخش های وسیعی از عراق و سوریه را تحت کنترل خود دارد.

علیرغم عملیات ارتش عراق که با پشتیبانی حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا علیه این گروه در جریان است، پیکارجویان داعش تقریبا کنترل تمام استان انبار را در اختیار دارند.

در اوایل ماه جاری ریش سفیدان قبیله ای گفتند که صدها نفر از اعضای قبیله ال بو نیمر توسط پیکارجویان داعش کشته شدند.