.
.
.

آل ابراهیم: با استعفای عبدالرحمن الراشد، الطریفی به مدیریت شبکه العربیه انتخاب شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالرحمن الراشد از سمت خود به عنوان مدیر شبکه «العربیه» استعفا داد و شیخ ولید بن ابراهیم آل ابراهیم رئیس شورای مدیریت مجموعه MBC با این استعفا موافقت کرد. بدین ترتیب پس از تلاش‌های بسیاری برای منصرف کردن عبدالرحمن الراشد از تصمیم خود، با خواست او موافقت شد و دکتر عادل الطریفی که معاون مدیر شبکه بود، به سمت مدیریت انتخاب شد.

عبدالرحمن الراشد در سال ۲۰۰۴ به سمت مدیریت شبکه «العربیه»‌انتخاب شد. در ۱۰ سالی که او مدیریت را بر عهده داشت، شبکه شاهد دستاورهای بسیاری در زمینه توسعه بخش خبری، خبرهای فوری، پوشش میدانی، مصاحبه‌های اختصاصی با روسا و رهبران بلند پایه و تصمیم سازمان در منطقه و جهان و افزایش شمار بینندگان بود به گونه‌ای که بزرگترین صفحه‌های خبری با چهار زبان به شبکه اضافه شد.

«العربیه»‌ هم اینک در راس شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته و افتتاح شبکه «الحدث» در سال ۲۰۱۲ که به منبع خبری برای حوادث بزرگ تبدیل شد، آخرین دستاورد شبکه العربیه بود.

از سویی شیخ ولید ابراهیم آل ابراهیم مدیر مجموعهMBC ضمن تشکر از استاد عبدالرحمن الراشد و مدیریت موفقش در «العربیه»‌در ده سال گذشته که شاهد چالش‌های سخت و شرایط سیاسی و میدانی دشوار و همچنین تنش‌های بزرگ در منطقه بود، از تمام دستاوردها و موفقیت‌های شبکه قدردانی کرد.

در همین راستا، آل ابراهیم، عبدالرحمن الراشد را برای قدردانی از تمام تلاش‌هایش در سال‌های گذشته، به عنوان عضو شورای اداری مجموعه MBC برگزید تا از تجربه‌های عملی و اداری او به سود مجموعه استفاده شود.

از روز شنبه، دکتر عادل الطریفی به عنوان مدیرکل شبکه «العربیه»‌ انتخاب شد. او دارای سال‌ها تجربه به عنوان کارشاس و تحلیلگر سیاسی آگاه در امور سیاسی عربی و بین المللی است. به علاوه او خبرنگار با سابقه ای است که سردبیری روزنامه الشرق الاوسط و مجله المجله را بر عهده داشت. او دارای رتبه فوق لیسانس و دکترای روابط بین‌الملل از دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن است. اخیرا او سمت معاون مدیرکل شبکه «العربیه»‌ را بر عهده گرفته بود.

به نمایندگی از مجموعهMBC، شیح ولید ابراهیم آل ابراهیم برای دکتر عادل الطریفی در سمت جدیدش آروزی موفقیت کرد و نسبت به توانایی الطریفی در اداره این مجموعه خبری پیشرو و پیشبرد شبکه به سمت موفقیت‌ها و دستاوردهای بیشتر، ابراز اطمینان کرد.


الطریفی: الراشد نسل کاملی از خبرنگاران عرب را بنیان نهاد

از سویی دکتر عادل الطریفی از انتخاب خود به عنوان مدیرکل شبکه العربیه و حمایت اداره سپاسگذاری و از حمایت‌های شیخ ولید آل ابراهیم به خاطر حمایت‌هایش قدردانی کرد.

او همچنین بر پاسداری از دستاورردها و موفقیت‌های العربیه در همه زمینه‌ها تاکید کرد و تلاش‌های استاد عبدالرحمن الراشد را در یک دهه گذشته و مدرسه‌ حرفه‌ای که برای نسل کاملی از خبرنگاران عرب بنیان‌نهاد را ارج نهاد.

دکتر الطریفی به ادامه «العربیه»‌ به عنوان نمونه‌ای پیشرو در میان رسانه‌ها و ادامه سیاست اعتدالی خود در خبر رسانی عربی متعهد شد و تاکید کرد که «العربیه»‌ به همراه تمام منسوبان به خود که سطح بالایی از هزینه‌ها را برای بالا بردن سطح حرفه‌ای خبرنگاری در جهان عربی پرداخت کردند، باقی خواهد ماند.