.
.
.

درگیری حوثی ها با قبایل رداع در یمن 90 کشته برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گزارشگر العربیه در یمن روز شنبه 15-11-2014 از درگیری های خونین و خشونت بار میان قبایل رداع و شبه نظامیان حوثی ها در منطقه "خبزه " خبر داد.

طبق این گزارش در این درگیری خوشنت آمیز بیش از 64 تن از حوثی و 20 تن از قبایل کشته شدند.

به گزارش العربیه، منابع قبیله ای از ادامه درگیری ها میان حوثی ها و قبایل گزارش دادند.

طبق این گزارش قبایل رادع با بکار گیری روش جنگ های نامنظم و حملات چریکی با موشک "RPG" وسلاح های متوسط از قبیل کلاشینکف و مسلسل به مقابله با حوثی ها پرداختند.

طبق این گزارش برخی نیروهای گارد ریاست جمهوری که هنوز به علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق یمن وفادار هستند، به کمک حوثی ها شتافتند. این نیروها با استفاده از انواع مختلف سلاح های متوسط و سنگین از جمله تانک و موشک های "کاتیوشا" به مواضع قبایل رادع هجوم آوردند.

طبق این گزارش حوثی با پوشش آتش توپخانه توانسته اند در منطقه "خبزه" پیشروی کنند. در این درگیری نیروهای قبایل توانستند 4 تانک و تعدادی کامیون نظامی متعاق به گارد ریاست جمهوری و حوثی ها را منهدم کنند.

ابو یوسف قیفی، یکی از جنگجویان قبایل "قیفه"در یمن گفت :"حوثی ها با بکار گیری ابزار و ادوات جنگی ارتش یمن به ما حمله کردند.آنها به طور مرتب روستاها و مزارع ما را با موشک و توپخانه هدف قرار داده، شماری از زنان و کودکان ما را زخمی و از خانه و کاشانه آواره کردند".

وی افزود :"ما در حقیقت با سپاه پاسداران ایران و عناصر سابق ارتش یمن به فرماندهی علی صالح الاحمر برادر ناتنی علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن در حال جنگیم".

وی اظهار داشت:"این فرمانده با کمک مشاورانی از سپاه ایران و حوثی ها با قبایل در حال جنگ است".

وی تاکید کرد که ما تاکنون 262 تن از حوثی ها را کشتیم و اجساد آنها را در اختیار داریم. آنها به کمک عوامل رژیم سابق به مناطق ما تجاوز کرده اند.

قیفی از وزیر دفاع یمن خواست که با مداخله فوری از تبدیل ارتش یمن به ابزاری برای حوثی ها و مزدوران علی عبدالله صالح رئیس جمهور مخلوع یمن جلوگیری کند.