.
.
.

حزب الله: جنگ آمریکا با داعش به سود ما است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ابراهیم امین رئیس دفتر سیاسی حزب الله لبنان می‌گوید که جنگ ایالات متحده آمریکا با گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، به سود این حزب است.

به گزارش خبرگزاری دولتی لبنان، امین روز چهارشنبه ۱۲ نوامبر گفت: «آمریکا در جنگ با داعش اشتباه می‌کند چرا که جنگ با داعش به سود حزب الله است. سخنانم به این معنی است که معیار اسرائیل در سود و زیان، سود و زیان حزب الله است. اینجا است که باید تصور کنیم چگونه گروه اسلامی همپیمان اسرائیل وجود دارد و پیش از پیروزی‌اش اعلام کرد که نمی‌خواهد با اسرائیل بجنگد و مسجد الاقصی و فلسطین و بیت‌المقدس را نمی‌خواهد و چنین جنگی نه در سیاست‌هایش، نه در برنامه‌هایش و نه در استراتژی‌هایش وجود ندارد. از این رو ما امروز روبروی وضعیتی هستیم که می‌خواهد اسلامی که باید محمدی، نبوی و قرآنی باشد، به عنوان اسلامی همپیمان رژیم صهیونیستی معرفی کند.»

اشاره امین به یکی از بیانیه‌های سخنگوی داعش است که گفته بود در قرآن نیامده که باید با اسرائیل جنگید و جنگ با منافقان اولویت دارد. این بیانیه در پاسخ به سوال‌هایی بود که از دشمنی نداشتن گروه داعش با اسرائیل می‌پرسید.

امین افزود: «آنچه در این منطقه و در سوریه و دیگر مناطق روی داد، به گونه‌ای پیش می‌رفت که دیگر هیچ امیدی برای دیده شدن مقاومت در فلسطین نمی‌دیدیم. اما بار دیگر می‌بینیم که ملت فلسطین به پا می‌خیزد و پرچم خود را در برابر دشمن صهیونیستی به اهتزار در می‌آورد.»