.
.
.

انفجار در مقابل سفارت مصر و امارات در لیبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

طرابلس پایتخت لیبی روز پنج شنبه 13 نوامبر شاهد دو انفجار در مقابل سفارت های دو کشور مصر و امارات بود. هنوز خبری درباره تلفات دقیق این دو حادثه گزارش نشده است.

به گزارش العربیه، روز گذشته چند شهر لیبی که زیر سلطه دولت جدید هستند، مورد هدف چند خودروی بمب گذاری شده قرار گرفتند.

پس از حادثه انفجار در نزدیکی سفارت مصر ، شماری از مردم طرابلس در حالی که شعله های آتش زبانه می کشید، در اطراف ساختمان سفارت جمع شدند. گفته می شود که این انفجار تلفاتی نداشته است.

اسلامگرایان لیبی که احتمالا مسئول این دو انفجار هستند، دولت های مصر و امارات را به حمایت از پارلمان و دولت جدید لیبی متهم می کنند.

برخی از ساکنان اطراف ساختمان سفارت مصر می گویند دو خودرو را مشاهده کرده اند که در کنار سفارت پارک کردند و در حدود نیم ساعت بعد منفجر شدند.

یک شاهد عینی می گوید که پنج نفر را مشاهده کرده که از دو خودرو پیاده شدند. به گفته وی از شکل و لباس این پنج نفر می توان دریافت که آنها از گروههای اسلامگرا بودند.

از سوی دیگر همزمان با این حادثه یک خودروی بمب گذاری شده در کنار سفارت امارات منفجر شد. این انفجار هیچ خسارت جانی یا مالی نداشته است.

گفتنی است که دو سفارت مصر و امارات پس از آغاز درگیری میان شبه نظامیان اسلامگرا و ارتش ملی در طرابلس در ماه اگوست گذشته تعلطیل شده اند.