.
.
.

75 میلیون گردشگر طی 10 سال به دبی آمده اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک گزارش بریتانیایی حکایت از آن دارد که امارت دبی در طول ده سال گذشته موفق شده بیش از 75 میلیون گردشگر خارجی را پذیرایی کند.

در این گزارش آمده است، دبی سالانه بیش از 7 میلیون گردشگر خارجی دارد، و این امارت به یکی از بهترین مناطق جلب گردشگر در جهان تبدیل شده است.

این گزارش می افزاید بریتانیایی ها دبی را در فصل زمستان بر سایر مناطق سیاحتی جهان ترجیح می دهند. اروپایی ها نیز در فصل زمستان این امارات را بر جاهای دیگر جهان ترجیح می دهند.

به گزارش روزنامه بریتانیایی "دیلی میل" بریتانیا، "امارت دبی توانسته است تنها در ده سال خود را بازسازی کند. این امارت با دستاوردهای جدیدی که داشته توانسته است که بسیاری از گردشگران را از سراسر جهان به خود جذب کند."

امکانات رفاهی که در سالهای اخیر در این کشور ایجاد شده، از جمله راه اندازی "مترو" منحصر به فرد در جهان که بدون راننده کار می کند، و ساختن بزرگترین جزیره مصنوعی در جهان در سواحل این امارت از جمله عواملی هستند که گردشگران را به خود جلب کرده است.

از زمان تاسیس متروی دبی در سال 2009 تاکنون بیش از 443 میلیون نفر از خدمات ایاب و ذهاب این متروی پیشرفته استفاده کردند. این رقم بیش از تعداد کل جمعیت منطقه شرق میانه و بیش از تعداد کل جمعیت جهان عرب است.

در گزارش آمده است که جمعیت دبی در چند سال گذشته چندین برایر شده است، به طوری که روزانه 300 نفر برای اخذ ویزا اقامت وارد این امارت می شوند.

این گزارش به برج "خلیفه" اشاره می کند که بلندترین برج جهان به شمار می رود.

برج خلیفه یا برج "دبی" سابق، آسمان‌خراشی در شهر دبی امارات متحدهٔ عربی است. این برج با 163 طبقه قابل استفاده و 828 متر ارتفاع دارد و در حال حاضر بلندترین سازه و آسمان‌خراش ساخته شده به دست انسان است. ساخت این برج از ژانویهٔ 2004 آغاز شد و در روز چهارم ژانویهٔ 2010 گشایش یافت.

برج خلیفه در ابتدا با نام "برج دبی" شناخته می‌شد اما در روز افتتاحیه توسط شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نام آن به افتخار حاکم امارات، شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان‎، به «برج خلیفه» تغییر کرد.

برج خلیفه دارای بیش از هزار واحد آپارتمان، 49 طبقه اداری، 4 استخر و یک کتابخانه مخصوص ساکنان است. همچنین هتل آرمانی با 160 اتاق به طراحی جورجیو آرمانی در طبقات اولیهٔ برج واقع است.

این برج یکی از نمادهای معروف در امارت دبی برای جذب گردشگران خارجی است.

این برج آنچنان بلند است که درجه حرارت در بالاترین طبقه آن 15 درجه کاهش می یابد، و درجه حرارت آن با خیابانهای دبی بسیار متفاوت است.

شرکت بریتانیایی "آلفا هاليدی لتینگ" شهر دبی را در میان 10 مکان جذاب در جهان برای بریتانیایی ها قرار داده است. پس از دبی، قبرس، سواحل اسپانیا، پاریس، فلوریدا در آمریکا و سیدنی در استرالیا قرار می گیرند.