فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • شورای امنیت علی عبدالله صالح و دو رهبر حوثی را تحریم کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  شورای امنیت سازمان ملل متحد، شامگاه روز جمعه 7 نوامبر، علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق یمن و دو تن از حوثی ها را تحریم کرد.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، ریموندا مورموکایتی سفیر دائم لیتوانی و مسئول پرونده تحریم علیه یمن اعلام کرد که هر 15 عضو شورای امنیت با درج نام علی عبدالله صالح و دو رهبر نظامی حوثی ها به نام های های عبدالخالق الحوثی و عبدالله یحیی حکیم، در لیست سیاه موافقت کردند.

  بر اساس تصمیم شورای امنیت، کشورهای عضو سازمان ملل از دادن روادید به این سه نفر خودداری خواهند کرد. همچنین اموال آنها بلوکه خواهد شد.

  این در حالی است که روز گذشته هزاران نفر از هواداران صالح، در اعتراض به تصمیم شورای امنیت دست به تظاهرات زدند . آنها با تجمع در میدان التحریر صنعا تحریم های بین المللی علیه رئیس جمهور سابق یمن و رهبران حوثی ها را محکوم کردند.

  معترضان خواستار اخراج سفیر آمریکا و جمال بن عمر نماینده سازمان ملل از یمن شدند. آنها پس از برگزاری نماز جمعه به سمت منزل علی عبدالله صالح رفتند و علیه عبدربه منصور هادی رئیس جمهور کنونی یمن شعار دادند.

  علی عبدالله صالح پیشتر نسبت به اعمال تحریم علیه وی هشدار داده و گفته است که این تحریم ها در صورت تصویب عواقب خطرناکی نه تنها برای یمن بلکه برای همسایگان این کشور در پی خواهد داشت.

  پیش از این، برخی خبرگزاری ها گزارش دادند که علی عبدالله صالح هشدار سفیر آمریکا در یمن جهت خروج او از این کشور را رد کرده است. سفیر آمریکا در یمن از صالح خواسته بود که تا روز جمعه فرصت دارد کشورش را ترک کند در غیر اینصورت با تحریم های بین المللی روبرو خواهد شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران