.
.
.

ویدیو....یک خودرو فلسطینی سه سرباز اسرائیلی را زیر گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک خودرو فلسطینی سه سرباز اسرائیلی را مقابل اردوگاه 'العروب' در شمال الخلیل زیر گرفت و آنها را زخمی کرد. حال یکی از این سربازان وخیم و دوسرباز دیگر نیز متوسط گزارش شده است.

عملیات زیر گرفتن سربازان اسرائیلی به دنبال یورش اسرائیلی های تندرو و پلیس این کشور به مسجد الاقصی در قدس شرقی شدت گرفته است.

عملیات جدید ساعاتی پس از زیر کردن یک افسر اطلاعاتی ارتش اسرائیل در جاده ارتباطی قدس شرقی و غربی که به مرگ وی منجر شد اتفاق می افتد. راننده خودرو فلسطینی پس از زیر کردن سه سرباز اسرائیلی توانست فرار کند.

پلیس اسرائیل با تایید این خبر گفته است که یک خودرو تجاری با پلاک فلسطینی، سه سرباز را در نزدیکی اردوگاه "العروب" زیر گرفته و به سمت جنوب فرار کرده است.

به گزارش تلویزیون العربیه، نیروهای امنیتی و پلیس اسرائیل برای پیدا کردن راننده ای که نظامیان این کشور را زیر گرفته است در حال جستجو هستند.

اسرائیل با نصب چند ایست بازرسی اقدام به استقرار نیروهای پلیس برای پیدا کردن این خودرو و راننده آن کرده است.

این سومین مورد زیر گرفتن اتباع اسرائیلی توسط فلسطینی ها در 24 ساعت گذشته است.

در اولین مورد یک جوان فلسطینی از قدس شماری از عابران را در قدس شرقی زیر گرفت که به کشته شدن یک نظامی اسرائیلی و زخمی شدن تعدادی دیگر انجامید و خود وی نیز بر اثر شلیک گلوله پلیس کشته شد.

در قسمت ورودی اردوگاه العروب ایست بازرسی دائمی ارتش قرار دارد و همواره بین جوانان فلسطینی و سربازان اشغالگر درگیریهایی رخ می دهد.

به گزارش خبر گزاری فلسطینی "معا"، اسرائیل صدها خودرو که قصد ورود به الخلیل داشتند با افراد آنها را متوقف کرده است، و همچنین سربازان این کشور کارت شناسایی همه رانندگان خودروها را با دقت بررسی می کنند.

نتنیاهو نخست وزیر اسرائیل محمود عباس رئیس حکومت خود گردان و جنبش حماس را به تحریک فلسطینی ها متهم کرده است.

نخست وزیر اسرائیل گفته است حکومت وی هیچ نیتی یا تصمیمی برای تغییر وضعیت مسجدالاقصی ندارد و آنچه در این باره گفته می شود، دروغ است.