.
.
.

المعلم: روسیه اسلحه پیشرفته جدید به سوریه می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه گفت که روسیه، موشک‌های ضد هوایی اس-۳۰۰ و اسلحه‌ای دیگر در اختیار کشورش قرار خواهد داد.

این در حالی است که ائتلاف بین‌الملل به سرکردگی آمریکا، از حدود یک ماه پیش بمباران مواضع گروه دولت اسلامی موسوم به داعش را در عراق و سوریه آغاز کرد.

المعلم در مصاحبه با روزنامه لبنانی الاخبار که پنجشنبه ۶ نوامبر منتشر شد گفت: «می‌دانیم که باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا به دلایل داخلی از جنگ در سوریه حذر می‌کند و تنها به حملات هوایی علیه داعش اکتفا می‌کند. ما از این حملات سود می‌بریم. اما نمی‌دانیم اوباما تحت فشار‌های روز افزون علیه خود چگونه عمل خواهد کرد به ویژه اگر جمهوری‌خواهان در انتخابات میان دوره‌ای مجلس سنای آمریکا بتوانند اکثریت را به دست آورند.»

او ادامه داد: «از همین رو باید خود را آماده کنیم، این چیزی است که به صراحت به روس‌ها گفتیم و از آن‌ها خواستیم از فرصت برای دادن اسلحه به ما استفاده کنند.»

المعلم در پاسخ به سوالی که آیا این اسلحه، موشک‌های اس-۳۰۰ خواهد بود گفت: «آری، و دیگر اسلحه تاثیر گذار تا ارتش سوریه بتواند با چالش‌های پیشرو مقابله کند.»

او با بیان این‌که شرکت‌های روسی برپایه بوروکراسی کند عمل می‌کنند گفت: «مشکلی اصلی در حال حل شدن است، منظورم موافقت کرملین است که در آستانه آن قرار داریم.»

نیروهای دولتی سوریه علیه مخالفان مسلح میانه روی خود در حال نبرد هستند و نبرد چندانی با گروه داعش نداشتند.

در انتخابات میاندوره‌ای مجلس سنای آمریکا که چهارشنبه برگزار شد، جمهوری‌خواهان پیروز شدند.