.
.
.

علمای قطیف از مواضع مفتی اعظم و نیروهای امنیتی سعودی قدردانی کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علمای منطقه قطیف در شرق سعودی با صدور بیانیه ای ازموضع گیری مسئولانه و مشروع شیخ عبدالعزیز آل شیخ، مفتی اعظم سعودی و شورای علمای ارشد این کشور در برابر جنایت تروریست ها در روستای "الدالوه" در منطقه احساء، ستایش و تقدیر کردند.

بیانیه علمای قطیف همچنین از عملکرد به موقع نیروهای امنیتی سعودی در محاصر و بازداشت این تروریستها وتلاش برای از بین بردن فتنه قدردانی کردند.

در قسمتی از بیانیه آمده است:

با قلبی آکنده از غم و اندوه و با احساسی برادرانه و پر از ایمان به جامعه منطقه احساء و همه خانواده های عزادار قربانیان حمله جنایتکارانه، که به کشته شدن هفت تن از شهروندان بی گناه و زخمی شدن تعدادی منجر شد، تسلیت می گوییم.

این جنایت از سوی جنایتکارانی خائن و بی رحم سر زده است. جنایتکارانی که هیچگونه حرمتی برای برای مسلمانان قائل نیستند. کما اینکه هیچگونه تعهدی به ارزش های اخلاقی ندارند تا آنها را از ارتکاب چنین جنایتی باز دارد. این جانیان جز شرارت و نفرت برای این جامعه که از سپیده دم اسلام تاکنون همیشه منسجم و همگون بوده است، چیزی به ارمغان نمی آورند.

وظیفه و مسئولیت شرعی و اجتماعی، ما را به حفظ وحدت جامعه و حفاظت از بافت اجتماعی آن ملزم می کند. ما از موضعگیری حکیمانه و میهن دوستانه و شرعی مسئولان این کشور بخصوص شیخ عبدالعزیز آل الشیخ وهیئت علمای ارشد سعودی نهایت تقدیر و تشکر را داریم.

در بیانیه علمای قطیف ضمن تاکید بر ضرورت همبستگی و یکپارچگی و امنیت کشور، آمده است: اتحاد فرزندان این سرزمین، فرصت نشر فرهنگ فرقه گرایی را به خرابکاران نخواهد داد.

محور قرار دادن رهبری حکیمانه و ترویج فرهنگ محبت، صلح و روح برادری و احترام بین همه فرزندان این سرزمین و ریشه کن کردن گفتمان تحریک آمیز و امر به معروف برای رسیدن به مصالح ملی کشور و مسلمانان وظیفه همه ماست. همه منطقه اطراف ما شاهد جنگ داخلی و ویرانی و خرابی در کشورهاست واین رویدادها ما را ملزم می کند که در برابر حفظ امنیت کشورمان مسئول باشیم. ما از خدا می خواهیم این کشور و مردم آن، را حفظ کند بر شهدای این کشور رحمت فرستد و به خانواده های آنها صبر و شکیبایی الهام بخشد و زخمی شدگان را شفای عاجل عطا فرماید که او مهربان ترین مهربانان است.(10 محرم 1436 هـ) امضاء كننده گان:

الشيخ عبدالله الشيخ علی الخنيزی/ الشيخ على مدن آل محسن/ الشيخ حلمى عبدالرؤوف السنان/ الشيخ غالب حسن آل حماد/الشيخ ميثم منصور الخنيزى/ الشيخ حسين علي البيات/ الشيخ جعفر محمد الربح/ الشيخ محمد مهدي آل عصفور/ الشيخ منصور السلمان/ الشيخ حسين علي الخنيزى الشيخ فيصل الكسار.