.
.
.

سازمان ملل متحد نسبت به پیشروی "داعش" به سوی حلب هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

استفان دی مستورا، فرستاده سازمان ملل متحد به سوریه، روز چهارشنبه 5-11-2014 اعلام کرد که گروه داعش، به سوی حلب در حال پیشروی است.

وی گفت:"داعش اکنون از کوبانی به سوی حلب تغییر جهت داده و این تنها فرصتی است که جامعه بین المللی برای نجات شهر حلب که شاهد جنگ خونینی بین نیروهای دولتی سوریه و مخالفان بوده است، اقدام کند".

دی مستورا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی "سی.ان.ان " گفت: "برای متوقف کردن داعش باید جنگ را در مناطق نفوذی این گروه متمرکز کرد. جنگ پراکنده با این گروه آنها را متوقف نخواهد کرد. بنابراین جنگ علیه این گروه بایستی یکجا و متمرکز باشد. شهر حلب یکی از شهرهایی است که داعش می خواهد آنرا تصرف کند".

در همین حال لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه، در هشداری صریح اعلام کرد، ائتلاف بین‌المللی که با داعش می‌جنگد باید حلب را که دومین شهر بزرگ سوریه است نجات دهد.

به گزارش تلویزیون العربیه، فابیوس در مقاله ای در روزنامه فیگارو، واشینگتن پست و الحیات لندن نوشت: "شهر حلب که ”سنگر“ اپوزیسیون سوریه است، تقریباً در محاصره قرار دارد و رها کردن آن، امید به یک راه‌حل سیاسی در جنگ سه ساله سوریه را خاتمه می‌دهد".

فابیوس اضافه نموده : "رها کردن حلب، به ‌مثابه محکوم کردن 300هزار مرد، زن و بچه به یک گزینه وحشتناک است".

وزیر امورخارجه فرانسه در ادامه یادداشت خود افزوده است:" رها کردن حلب یعنی محاصره فاجعه ‌بار در زیر بمب های رژیم اسد یا بربریت گروه "داعش". این کار، سوریه را به دوره های طولانی خشونت خواهد کشاند و ادامه وضعیت خشونت بار سوریه، به دیگر کشورهای همسایه،همچون عراق و لبنان و اردن نیز صادر می شود".