فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اولین رویارویی پیشمرگه های کرد عراقی و داعش در کوبانی

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  نیروهای پیشمرگه کرد عراقی که برای حمایت از نیروهای مدافع شهر کوبانی سوریه اعزام شده بودند، برای اولین بار با حمایت هوایی ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا، علیه نیروهای داعش وارد عمل شدند.

  ویدیویی در اینترنت منتشر شد که حملات نیروهای پیشمرگه را علیه مواضع داعش نشان می دهد. این حملات در حمایت از نیروهای مدافع کوبانی که در محاصره داعش هستند انجام می گیرد.

  دیده بان حقوق بشر سوریه از تلفات جانی هر دوطرف در این درگیری گزارش داد.

  نیروهای پیشمرگه کرد با استفاده از سلاح های دوربرد علیه مواضع داعش که یک ماه است این شهر را در محاصره خود دارد، حمله کردند.

  به گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه؛ نیروهای پیشمرگه کرد عراقی توسط ده ها نفربر و با سلاح های ضدتانک و توپخانه از طریق منطقه "تل الشعیر"، ناحیه غربی کوبانی وارد شدند.

  آنها پس از ورود موفق شدند حمله گروه تندروی داعش را در شمال این شهر دفع کنند. در همین حال جت های جنگنده ائتلاف پنج موضع داعش را در زمان وقوع این درگیری ها بمباران کردند. به گزارش مرکز فرماندهی ارتش آمریکا این حملات باعث از بین رفتن خودروها و سلاح های متحرک داعش شد.

  منابع خبری روز شنبه 1-11-2014 از ورود اولین گروه از نیروهای پیشمرگه کرد عراقی به شهر عین عرب (کوبانی) سوریه خبر دادند.

  به گزارش العربیه به نقل از دیده بان حقوق بشر سوریه، ورود پیشمرگه های کرد عراقی با پوشش هوایی جنگنده های ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا همراه بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران