فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویدیو...داعش قبیله "البونمر" عراق را قتل عام می کند

  منبع: دبی، العربیه.نت فارسی

  گزارش های رسیده از استان الانبار عراق حکایت از قتل عام قبیله سنی مذهب "البونمر" توسط نیروهای گروه داعش دارد. از شهر هیت تا شهر الثرثار و الزویه، در همه شهرها و مناطق عراق نشانه های بسیار از اعدامهای داعش وجود دارد.

  دستور تصفیه قبیله سنی

  منابع غیررسمی به تلویزیون "العربیه" گفتند عدنان السویداوی (ملقب به ابو مهند)، حاکم داعش در استان الانبار با کمک سعد محمد العبیدی، فرمانده نیروهای نظامی داعش در این استان، دستور تصفیه اعضای قبیله البونمر را داده اند. این دو نفر دستور قتل عام تمامی افراد قبیله البونمر در هرکجا که هستند را صادر کرده اند. این قتل عام توسط کمال مشرف العیثاوی، عارف مخلف حسین الفهداوی، صفا السویداوی (ابو عائشه)، و برکات الذیابی اجرا شده است.

  حکم ارتداد

  گروه تندروی اسلامی داعش برای اجرای جنایت های خود ابتدا حکم ارتداد قبیله "البونمر" را صادر کرد. قبیله البونمر یکی از 4 قبیله استان الانبار است که از سال 2003 ، در جنگ با القاعده با نیروهای آمریکایی در عراق همکاری کرد و پس از آن با داعش نیز جنگید.

  400 کشته و ادامه فاجعه

  نیروهای داعش تا کنون حدود 400 نفر از افراد قبیله البونمر را در مناطق مختلف استان الانبار کشته اند.

  - 48 نفر در هیت اعدام شده اند
  - 250 نفر در شهر البوعساف در نزدیکی الرمادی، مرکز استان الانبار اعدام شده اند
  - 30 نفر در منطقه الزویه اعدام شده اند و اجساد آنها به چاه انداخته شده است.
  - 75 نفر در منطقه الثرثار اعدام شده اند که بیشتر آنها ماهیگیران دریاچه الثرثار بودند.

  هم اکنون تعداد زیادی از قبیله البونمر، که بیشتر آنها زنان و کودکان هستند، بدون آب و غذا در بیابانهای بین هیث و عین الاسد آواره هستند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران