فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • عراق: به تلافی قربانیان قبیله آلبونمر ضربات سنگینی به داعش وارد کردیم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  وزارت دفاع عراق روز یکشنبه 2-11-2014 اعلام کرد، به انتقام خون قربانیان قبیله آلبونمر، جنگنده های این کشور مواضع "تروریست های" داعش را در منطقه "هیت" در استان انبار بشدت بمباران کردند.

  طبق این گزارش، در این حملات هوایی شمار زیادی از نفربرهای داعش منهدم، و تعدادی از خودروهای مین گذاری شده این گروه که برای انجام عملیات بمب گذاری در شهرهای عراق آماده شده بود، نیز منهدم شدند.

  به گزارش العربیه وزارت دفاع عراق در بیانیه اعلام کرد، به دستور فرماندهی کل نیروهای مسلح و با حضور میدانی وزیر دفاع این کشور در مناطق درگیری، نیروهای عراقی در اقدامی تلافی جویانه برای قربانیان قبیله آلبونمر ضربات سنگینی را به داعش وارد کردند.

  طبق این بیانیه، جنگنده های این کشور شب گذشته با دقت تمام مواضع این گروه "تروریستی" را در منطقه هیت مورد حمله قرار داده و تعدادی از افراد این گروه را به قتل رساندند.

  در همین حال مشاور نظامی وزارت دفاع عراق گفت: "نهادهای نظامی وابسته به وزارت دفاع این کشور از جمله یگان واکنش سریع، فرماندهی عملیات حفاظت از بغداد، یگان های 9، 14 و 10 زرهی، در این عملیات شرکت کردند.

  وی افزود: "این عملیات به پاکسازی کامل جاده ارتباطی سامرا- ثرثار در استان انبار و همچنین اطراف شهر فلوجه منتهی شد."

  مشاور نظامی وزارت دفاع اظهار داشت که این وزارت، برنامه ای برای رساندن امدادهای تسلیحاتی به ارتش و گروه های عشایر که با تروریست در استان انبار در حال جنگ هستند در نظر گرفته است که این طرح با پوشش هوایی صورت می گیرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران