فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • البغدادی با اعتراف به شکست‌های اخیر داعش:‌ دیگر داوطلب عراقی نمی‌پذیریم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ابوبکر البغدادی خلیفه خود خوانده مسلمانان و رهبر گروه خلافت اسلامی موسوم به داعش، با اشاره به نفوذ دستگاه‌های اطلاعاتی و مبارزه با تروریسم عراقی در گروه خود، به شکست‌های اخیر این گروه به دلیل این نفوذ اذعان کرد.

  به گزارش خبرگزاری ریانووستی، ابوبکر البغدادی در نامه‌ای امضا شده توسط یکی از دستیارانش با نام ابوحفصه المهاجری در اختیار فرماندهان داعش قرار گرفته، تاکید کرده که شکست‌های اخیر این گروه در مناطق جُرف الصخر (نزدیک بغداد) تکریت و زُمار، به دلیل نفوذ دولت عراق در این تشکیلات و به عضویت درآوردن نیروهای خود در داعش بوده است.

  البغدادی در ادامه به فرماندهان گروه خود توصیه کرده است تا دیگر داوطلبان عراقی برای عضویت در داعش را نپذیرند تا مانع از نفوذ دولت عراق در تشکیلات خود شوند. او افزوده است: «به مجاهدانی که از خارج از کشور عراق اسلامی خواهند آمد، بسنده خواهیم کرد چرا که دیگر به وفاداری عراقی‌ها، اعتماد نداریم.»

  نیروهای عراقی به همراه داوطلبان مردمی، هفته گذشته موفق شدند منطقه استراتژیک جُرف الصخر در جنوب بغداد، پایتخت عراق را از تصرف نیروهای داعش خارج کنند.

  پیش از آن پیشمرگه‌های کرد موفق شده بودند شبه‌نظامیان داعش را از منطقه زمار بیرون کنند.

  گروه داعش، گروهی تندرو است که مناطق وسیعی از شمال عراق و سوریه را تصرف کرده و در این مناطق، برپایی خلافت اسلامی اعلام کرده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران