.
.
.

داعش 85 نفر از قبیله عرب سنی آلبونمر در استان انبار را کشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع پلیس شهر حدیثه در استان انبار، گزارش داد که گروه داعش 85 نفر از قبیله آلبونمر را به قتل رسانده است.

شیخ نعیم الگعود رئیس قبیله آلبونمر به خبرگزاری رویترز گفته است که جسد 50 نفر از افراد این قبیله در یک گور دسته جمعی پیدا شده است .

به گفته شیخ این قبیله گروه تروریستی داعش در منطقه دیگری در استان انبار نیز 35 نفر از افراد این قبیله را تیرباران کرده وسپس آنها را به طور دسته جمعی دفن کره است.

خبرنگار "العربیه" در عراق، روز شنبه 1-11- 2014 گزارش داده بود که گروه داعش 75 تن از افراد عشیره آلبونمر را ربوده است.

در همین حال ژنرال خالد العبیدی وزیر دفاع عراق در مصاحبه ای اعلام کرد که نیروهای ارتش عراق به مدت یک ماه استان انبار را از کنترل داعش خارج خواهند ساخت.

نیروهای ارتش عراق به فرماندهی العبیدی طی چند روز گذشته توانستند شهر استراتیژیک بخش های وسیعی از شهر بیجی واقع در استان صلاح الدین را از کنترل شبه نظامیان داعش خارج کنند.

طی هفته های گذشته گروه "داعش" دست کم 150 نفر از اعضای عشیره آلبونمر را در شمال رمادی یکجا اعدام کرد.

شیخ نعیم الکعود یکی از شیوخ عشیره "آلبونمر" به شبکه عراقی سومریه نیوز گفته است که عناصر داعش اکنون 200 نفر از این عشیره از جمله شماری زن و کودک را در منطقه "رأس الماء" نزدیک دریاچه "الثرثار" در شمال رمادی محاصره کرده‌اند.

این در حالی است که پنجشنبه گذشته داعش 238 تن از اعضای عشیره بونمر از جمله دو کودک و چندین فرد سالخورده را اعدام کردند.

در همین حال شورای امنیت سازمان ملل در واکنش به گزارشهایی در مورد اعدام های جمعی افراد قبائلی سنی در استان انبار عراق به اتفاق آرا با انتشار یک بیانیه مطبوعاتی که در آن این کشتارها محکوم شود، موافقت کرده است.

اعضای شورای امنیت در این بیانیه "ربودن و کشتن دهها نفر از اعضای قبائل سنی در استان انبار توسط سازمان تروریستی داعش را که اجساد آنها در گورهای جمعی کشف شده است محکوم می کند.

گفته می شود شماری از این افراد قبائلی هستند که با تشکیل نهادی به نام "الصحوه" در کنار دولت عراق در حال نبرد با گروههای تروریستی بودند.

مقامات عراقی می گویند آنچه برای عشیره آلبونمر اتفاق افتاده است شبیه جنایت قتل عام سربازان کمپ "اسپایکر" در تکریت، کشتار فرقه ایزدی ها، کردهای کوبانی و دیگر فرقه ها در سوریه و عراق است.این رفتار وحشیانه داعش و قتل عام عشایر سنی بیانگر این حقیقت است که این گروه تروریستی در ارتکاب جنایت فرقی میان سنی و شیعی و غیر نمی گذارد و تمام فرقه های دینی این کشور را هدف قرار داده است.