.
.
.

حملات ائتلاف به داعش راه ورود پیشمرگه هاى عراقی به کوبانی را باز کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری روز شنبه 1-11-2014 از ورود اولین گروه از نیروهای پیشمرگه کرد عراقی به شهر عین عرب سوریه که به زبان کردی به کوبانی معروف است، خبر دادند.

به گزارش العربیه به نقل از دیده بان حقوق بشر سوریه، ورود پیشمرگه های کرد عراقی با پوشش هوایی جنگنده های ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا همراه بود.

به گفته این منابع، حملات هوایی کوبنده و مستمر نیروهای ائتلاف راه ورود پیشمرگه های عراقی به شهر کوبانی را آسان کرد.

به گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه، بیش از 20 خودرو زرهی که نیروهای پیشمرگه عراقی و تجهیزات جنگی آنها را نیز حمل می کردند، از منطقه تل شعیر واقع در منطقه غربی، وارد شهر کوبانی شدند.

منابع مدافعان شهر کوبانی می گویند این تعداد پیشمرگه فورا به مناطق درگیری در جبهه های دفاعی داخل شهر کوبانی اعزام شده اند.

این در حالی است که حملات هوایی نیروهای ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا شامگاه جمعه و بامداد شنبه مواضع گروه داعش را در مناطق جنوب و جنوب غربی شهر کوبانی هدف قرار دادند.

طبق این گزارش شمار پیشمرگه هایی که از راه ترکیه برای شرکت در جنگ علیه داعش وارد شهر کوبانی شدند به 250 نفر می رسد.

نیروهای مدافع شهر کوبانی که اغلب آنها را کردها تشکیل می دهند بیش از یکماه است که در برابر هجوم شبیه نظامیان داعش به اين شهر مقاومت می کنند. اما رغم مقاومت كردها و حملات ائتلاف بين المللى ، داعش همچنان به تلاش خود برای تصرف شهر کوبانی ادامه می دهد.

مدافعان کوبانی می گویند، آنها نیازمند کمک هاى بیشتری از نیروهای بین المللی برای عقب راندن این گروه افراطی هستند. به گفته آنها حملات هوایی نیروهای ائتلاف علیه مواضع این گروه به تنهایی کافی نیست.

کارشناسان نظامی معتقدند که با پیوستند پیشمرگه های کرد عراقی به کردهای مقاوم در شهر کوبانی احتمالا معادله نظامی به نفع کردها خواهد بود. کردها تلاش می کنند که محاصر داعش را بشکنند و این گروه تندرو را از مناطق کردنشین دور کنند.