.
.
.

پیشمرگه های کرد عراقی همراه با ارتش آزاد سوریه وارد کوبانی می شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرنگار العربیه روز چهارشنبه 29-10-2014 گزارش داد که اولین گروه از پیشمرگه کرد عراقی و نیروهای ارتش آزاد سوریه در پایگاهی نظامی در 10 کیلومتری شهر کوبانی مستقر شدند تا برای جنگ علیه داعش وارد این شهر شوند.

گزارشگر العربیه افزود: انتظار می رود این نیروها تا ساعاتی دیگر وارد شهر کوبانی شوند .

طبق این گزارش، نیروهای پیشمرگه کرد عراقی به سلاح های سنگین از قبیل مسلسل، خمپاره و موشک های ضد تانک مجهز هستند. این نیروها با هدف جلوگیری از پیشروی نیروهای داعش وارد کوبانی خواهند شد.

به گزارش خبرنگار العربیه، اولین گروه از نیروهای پیشمرگه شامل 155 جنگجو خواهد بود. این افراد در اطراف مناطق غربی و شمال شرقی شهر کوبانی و به منظور دفاع از شهر مستقر خواهند شد تا مانع پیشروی داعش به داخل شهر از این منطقه شوند.

گفتنی است که تاکنون تنها گروه داعش به سلاح سنگین مجهز بودند و مدافعان کوبانی تنها با سلاح کلاشینکف و دیگر سلاح های سبک مقاومت می کردند. اما اکنون با وارد شدن کردهای عراق آنهم با اسلحه سنگین به صحنه نبرد گمان می رود که معادله جنگ به نفع مدافعان کوبانی تغییر خواهد یافت.

این در حالی است که گزارشگر العربیه، از درگیری های خشونت آمیز شدیدی میان نیروهای داعش از یک طرف و ارتش آزاد سوریه و مدافعان کرد در شهر کوبانی خبر داده است. درگیری ها از عصر روز سه شنبه آغاز و تا ساعات اولیه صبح امروز چهارشنبه ادامه داشته است.

در همین حال خبرگزاری"رویترز" گزارش داد که یک هواپیمای خطوط هوایی ترکیه در شهر سانلیوروا در جنوب شرقی ترکیه در حدود ساعت 1.15 به وقت ، در میان تدابیر شدید امنیتی، فرود آمد.

گزارشگر رویترز گفته است که کاروان اتوبوس های سفید همراه با خودروهای زرهی و خودروهای پلیس پس از فاصله کوتاهی از فرودگاه خارج شدند.

بیش از یک ماه است که گروه داعش شهر عین العرب (کوبانی) واقع در مرز با ترکیه را محاصره کرده است. طی این مدت نیروهای ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا ضربات سنگینی را بر مواضع "داعش" وارد کرده اند اما این گروه همچنان به جنگ برای کنترل شهر کوبانی ادامه می دهد.

به دنبال تهدید داعش به قتل عام کردهای مدافع کوبانی، بیش از 200 هزار کرد این شهر را رها کرده و به مرز ترکیه پناه بردند.